Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Ripple Labs aleyhine açtığı dava, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn'ün Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'un "Uluslararası Keşfi Edinme" hareketini kabul etmesinin ardından yeni bir gelişme ile karşı karşıya.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Ripple Labs aleyhine açtığı dava, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn'ün Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'un "Uluslararası Keşfi Edinme" hareketini kabul etmesinin ardından yeni bir gelişme ile karşı karşıya.


Ayrıntılarda Ne Var?

Dava, Garlinghouse'un hukuk ekibinin kripto borsası Binance'i dahil etmeye çalıştığı 2 Ağustos'ta yeni bir hal aldı. Ekip, Binance Holdings Limited'den "davayla ilgili ve başka yollarla elde edilemeyen" belgeler talep eden bir dilekçe sundu.

Garlinghouse'un yabancı dijital varlık alım satım platformlarında gerçekleştirdiği iddia edilen XRP işlemleriyle ilgili oldukları bildirildiği için bu belgeleri almak çok önemli olacak. İddiaların doğru olduğu tespit edilirse, Ripple ve yönetici, SEC'in yargı yetkisinin bulunmadığını kanıtlamada başarılı olacaktır.

Önerge, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası'nın 5. Bölümü uyarınca sunuldu. Bu, yalnızca yurtiçi satış ve menkul kıymet teklifleri için geçerli olan yasal bir hükümdür. Böyle bir talebin kabul edilmesi, birçok ilginç kanıtı ortaya çıkarma potansiyeline sahiptir.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Bu, Garlinghouse'un SEC'in XRP tokenlerinin satışı konusundaki yargı yetkisini ilk sorgulayışı değil. Daha önce CEO, Chris Larsen ile birlikte Haziran ayında uluslararası makamlara Bitstamp, Huobi ve Upbit gibi ABD merkezli olmayan birkaç kripto borsasından belge talep etmeleri için dilekçe sunmuştu.

Bu güncelleme, uzlaşma görüşmelerini bir kez daha askıya alırken, topluluktaki birçok kişi Ripple'ın uzun bir savaşa hazır olduğuna inanıyor. Davanın duruşma öncesi keşif aşaması 15 Ekim'de sona erecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ