Devam eden Ripple - Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC] davasıyla ilgili en son güncellemede SEC, Ripple'ın SEC çalışanlarının XRP varlıklarını ortaya çıkarmaya zorlayan hareketine karşı çıktı.

Ripple Davasında Yeni Gelişme: SEC Ne Yaptı?

Devam eden Ripple - Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC] davasıyla ilgili en son güncellemede SEC, Ripple'ın SEC çalışanlarının XRP varlıklarını ortaya çıkarmaya zorlayan hareketine karşı çıktı. SEC, çalışanlarının mahremiyetini gerekçe göstererek mahkemenin sanıkların talebini reddetmesini istedi.

27 Ağustos'ta Ripple, SEC'i çalışanlarının XRP varlıklarının yanı sıra Bitcoin ve Ethereum ticaret bilgilerini ifşa etmeye zorlamak için başkanlık mahkemesine bir dava açmıştı. Blockchain firması, söz konusu bilgileri anonimleştirilmiş belgeler veya toplu biçimde istemişti.

3 Eylül tarihli muhalefetinde, Ripple'ın yukarıda belirtilen önergesine karşı SEC, çalışanlarının ticaret bilgilerini üretmenin “haksız bir müdahale” olacağını savundu. Belgede, SEC'in İcra Bölümü'ndeki duruşma avukatı Pascale Guerrier, şunları söyledi:

“Hassas veriler, SEC Etik Danışmanı Ofisi (“Etik Danışmanı”) tarafından, SEC çalışanlarının çıkar çatışmalarını önlemeye yönelik etik kurallara uymasını sağlamak amacıyla toplanır - herhangi bir işlemin menkul kıymetler yasalarına uygun olup olmadığını belirlemek için değil ”

Özünde belge, “Etik Danışmanı” tarafından ön izin alınmasının, işlemin menkul kıymetler yasasına uygun olup olmadığının bir göstergesi olmadığını ve bu nedenle davayla ilgili olmayacağını açıklığa kavuşturdu. “Etik Danışmanı”nın, XRP, Bitcoin veya Ether'i “Yasaklanmış Holdingler” listesine koymadığını doğruladığını not etmek hayati önem taşıyor. Ancak XRP, “İzleme Listesi” altındaydı.

Diğer Faktörler

SEC ayrıca, mahkemenin Ripple'ın hareketini reddetmesini neden istediğini haklı çıkaran başka nedenler de sağladı. Ripple anonimleştirilmiş belgeler istemesine rağmen, SEC toplu haldeki verilerin bile çalışanlarının “Etik Danışmanına” olan güvenini sarsacağını iddia etti.

Ek olarak, SEC, dokuz yıla kadar malzeme üretilmesi gerekebileceğinden, bilgilerin toplanmasının “Etik Danışmanı” kaynaklarını vergilendireceğini gözlemledi. Aranan bilgilerin “basitçe alakasız” olarak nitelendirildiği belgede şu ifadeler yer aldı:

“SEC çalışanlarının mahremiyet menfaatlerinin önemli ağırlığı, ifşa etmenin herhangi bir faydasından daha ağır basmaktadır.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ