SEC'e karşı çıkan XRP sahipleri artıyor ve bekçi köpeğini Ripple aleyhine açılan dava yoluyla milyarlarca dolar kaybetmelerine neden olmakla suçluyor.

Ripple, Davayı Kazanmak İçin 75.000 XRP Sahibinden Büyük Destek Alıyor – Fiyat Artacak Mı?

SEC'e karşı çıkan XRP sahipleri artıyor ve bekçi köpeğini Ripple aleyhine açılan dava yoluyla milyarlarca dolar kaybetmelerine neden olmakla suçluyor.
Avukat Deaton'ın XRP sahipleri için adalet arayışı, XRP topluluğundan bir talepte bulunurken hız kazanıyor.
Avukat John Deaton, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) karşı bir toplu davada XRP sahiplerini temsil ediyor. Deaton'ın temsilini arayan XRP sahiplerinin sayısı artıyor. 75.000'den fazla XRP sahibi, SEC'e karşı XRP sahiplerine katıldı.

Birkaç hafta içinde davaya katılan XRP sahiplerinin sayısı 71.000'den 75.000'e yükseldi. Deaton'ın toplu davasına katılan XRP sahiplerinin sayısı muhtemelen artmaya devam edecek çünkü finansal gözlemci ile Ripple arasındaki dava şu anda özet karar aşamasında ve Ripple'ın üstünlüğü var.

Bu XRP yatırımcıları, SEC'in Ripple'a karşı yasal savaşının başlangıcından bu yana çok miktarda para kaybettiğini iddia ediyor. Finansal gözlemci, 2013 yılında XRP tokenlerini uygun kayıt olmadan satarak ABD Menkul Kıymetler yasalarını ihlal ettiği için Ripple'a dava açıyor.

SEC'in mahkemeye başvurmasının ardından Coinbase ve diğer birçok Amerika merkezli kripto platformu, XRP'yi ticaret platformlarından çıkardı. SEC'in, bir Menkul Kıymet olarak gördüğü devam eden XRP işlemleri için onları araştırabileceğinden korkuyorlar. Listeden çıkarma, XRP'nin fiyatında büyük bir düşüşe neden oldu ve birçok XRP yatırımcısı için büyük kayıplara neden oldu. Ripple'ın genel danışmanı Stuart Alderoty'ye göre, SEC'in Ripple'a karşı yasal eylemi, XRP yatırımcılarına yönelik bir halı çekimine benziyor.

Son zamanlarda, Avukat Deaton'ın SEC-Ripple davası nedeniyle zarar görenler için adaleti sağlama kararlılığı daha fazla ivme kazandı. Hukuk müşaviri de adaletin yerini bulması için her türlü çabayı göstermektedir. Son zamanlarda Deaton, Twitter aracılığıyla XRP topluluğunun kendisine Ethereum, Bitcoin ve Ripple'ın 3 Ocak 2018'e kadar olan piyasa değeri hakkında veri sağlamasını istedi.

Kripto yasası için resmi Twitter sayfası da Deaton'ın talebini retweetledi. Topluluğun, görevini etkin bir şekilde yerine getirmesi ve XRP sahipleri için adaleti sağlaması için ihtiyaç duyduğu bilgileri Avukat Deaton'a sağlayabileceğini umuyor.

Yükselen XRP

Bu arada, SEC ve Ripple davasına ilişkin yargıç, birkaç üçüncü tarafın davaya katılabileceğini onayladı. Daha önce SEC, bu üçüncü tarafların Ripple'a daha fazla fayda sağlayacağına inandığı için sonuca itiraz etmişti. XRP topluluğu, bu kararı Ripple için olumlu bir gelişme olarak görüyor.

Ancak, bu kararın Ripple'ın nihai kararı kazanacağı anlamına gelmediğini unutmayın. Ripple'ı tercih eden önceki kararların XRP'nin fiyatında bir artışa neden olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu nedenle, birçok endüstri analisti, tarihin tekerrür edeceğine inanıyor.

Daha da önemlisi, XRP'nin mevcut fiyat pozisyonu, yakında bir yükseliş hareketinin olabileceğini gösteriyor. XRP, 15 Eylül'den beri yükselişte ve düşüş eğiliminden önce 0,55 dolara ulaştı. Bununla birlikte, en son Coinmarketcap verilerine göre, Ripple son 24 saatte yüzde 6,16 düştü ve 0,459 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ