Ripple’ın en sağlam müttefiki MoneyGram, yakın tarihli bir habere göre, para iletim devinin 1 Aralık ile 25 Aralık arasındaki dönemde işlem hacminde bir önceki yıla göre yüzde 70 oranında bir artış olduğu ortaya çıktı.

Ripple Destekli MoneyGram Aralık Ayında Yüksek İşlem Büyümesi İle Rekor Kırdı

Amerika Birleşik Devletleri dışında, firma aynı dönemde çevrimiçi işlem hacminde yüzde 120 artış kaydetti.

Aralık ayında, MoneyGram’ın tüm çevrimiçi pazarları işlem hacminde çift haneli büyüme yaşadı. Raporda ayrıca MoneyGram'daki tüm çevrimiçi işlemlerin yüzde 80'inin cep telefonları üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.

MoneyGram, sürekli değişen tüketici davranışı ve 3 milyardan fazla akıllı telefon kullanıcısı sayesinde dijital pazarına ve büyük uluslararası pazarlara yatırım içeren ürün çeşitlendirmesine odaklandığını söyledi.

MoneyGram CEO'su Alexander Holmes, şirketin mevcut misyonunun parayı harekete geçirdiğini belirtti. Holmes ayrıca şunları açıkladı:

“Mobil uygulamamızın yıl boyunca ve özellikle tatil sezonunda başarısı, tüketicilerin yalnızca kullanıcı deneyimimize değil, küresel dağıtım ağımıza da kattığı değeri göstermektedir.”

MoneyGram'ın yeniden modellenen uygulaması şimdi 1,6 milyondan fazla indirme gördü ve 2018'deki kuruluşundan bu yana kademeli bir yükseliş trendi gösterdi. Ayrıca, şirket geçtiğimiz yıl Visa Direct'in piyasaya sürülmesi ve teklifinin genişletilmesi gibi çeşitli geliştirme programları gerçekleştirdi. 60'tan fazla pazardaki kullanıcıların sorunsuz işlem yapmalarına izin vermek için daha fazla ülkeye genişleme planları yapılıyor.

Ripple Haziran 2019'da MoneyGram ile bir araya geldi. Ripple 50 milyon dolar yatırım yaparken, MoneyGram Ripple’ın Talep Üzerine Likidite (ODL) ürünü olan sınır ötesi ödemeler çözümünü kullanmayı kabul etti. 50 milyon dolarlık hisse senedi yatırımını tamamladıktan sonra Ripple, MoneyGram’ın hisse senetlerinin neredeyse yüzde 10'una sahip.

CNN’den Julia Chatterley ile Aralık ortasındaki bir röportaj sırasında Holmes, Temmuz ayında Ripple ile birlikte çalışmaya başladığından beri Ripple’ın ODL’si sayesinde şirketin 100 milyon dolardan fazla işlem yaptığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ