Lider kripto para firması Ripple tarafından desteklenen 35 milyon dolarlık bir finans ve depolama girişimi olan Omni Rentals'ın faaliyetlerini durdurduğu bildiriliyor.

Ripple Destekli Omni Rentals Faaliyetlerini Durduruyor

Lider kripto para firması Ripple tarafından desteklenen 35 milyon dolarlık bir finans ve depolama girişimi olan Omni Rentals'ın faaliyetlerini durdurduğu bildiriliyor.

Omni, 2019'un sonuna kadar platformunu kapatmayı beklediğinden, Omni’nin mühendislerinden yaklaşık 10 tanesi büyük Amerikan kripto para borsası ve cüzdan servisi Coinbase tarafından işe alınacak.

Omni, yazının yazıldığı saatlerinde resmi bir kapanış duyurusu yapmış değil.

Yıl Sonunda Kapanış

İsimsiz bir Omni sözcüsü TechCrunch'a yaptığı açıklamada, şirketin faaliyetlerini azaltacağını ve bu yıl sonuna kadar platformu kapatmayı beklediğini söyledi.

Omni'ye yakın diğer anonim kaynaklar, hizmetin müşteriler için iyi olduğunu, ancak ölçeklendirmenin zor ve pahalı olacağını belirtti.

Coinbase daha önce Ekim 2019’un başlarında Omni’nin mühendislik ekibini işe alma fırsatını ele aldı. Omni, platformuna müşteri bulmakta zorluk çekiyordu.

Durumu çözme yönünde bir girişimin, tüccarların kendi kiralık işletmelerini işletmesini ve pazarlamasını sağlayan beyaz etiketli bir servis başlatmayı planladıkları bildiriliyor.

Firmanın Mühendislik Ekibi

Bir Coinbase temsilcisi TechCrunch'a yaptığı açıklamada, firmanın mühendislik ekibinin üyelerini işe almak için Omni ile bir anlaşmaya vardığını söyledi, ancak yeni takımın borsada ne üzerinde çalışacağı belirtilmedi.

2015 yılında piyasaya sürülen Omni'nin hizmet projesi için 2018'in başlarında Ripple'den 25 milyon dolar aldığı bildirildi. Şirket, toplanan fonları yatırımcılarına geri vermeyi planlıyor ancak durum belirsizliğini koruyor.

Bu arada, Ripple kısa süre önce başka bir büyük yatırım daha yaptı. 25 Kasım’da, Ripple para iletim ağı MoneyGram’a 20 milyon dolarlık bir öz sermaye yatırımı yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ