RippleNet, Ripple Labs ve National Bank of Egypt ilişkilerini ikiye katladıktan sonra BAE ve Mısır arasındaki havale ödemeleri için kullanılacak müthiş bir fırsat.

Ripple, Devam Eden SEC Davasının Ortasında Mısır Ulusal Bankası İle Ortak Oldu

RippleNet, Ripple Labs ve National Bank of Egypt ilişkilerini ikiye katladıktan sonra BAE ve Mısır arasındaki havale ödemeleri için kullanılacak müthiş bir fırsat sundu.

Ripple, ABD'de SEC'e karşı devam eden yasal mücadelesini sürdürürken, Blockchain şirketi Mısır'ın en büyük ve en eski bankası olan NBE ile ortaklık kurdu. RippleNet ve finansal hizmet sağlayıcısı LuLu'yu kullanarak Mısır Ulusal Bankası, BAE'den Afrika ülkesine sınır ötesi ödemeleri işleme koyacak. Ripple ve NBE, Şubat 2020'de bir ilk anlaşma imzaladıktan sonra ilişkilerini ikiye katladı.

RippleNet, BAE ile Mısır Arasındaki  Havale Ödemeleri  İçin Kullanılacak

Ripple ve National Bank of Egypt, havale ödemelerini iyileştirmek için Ripple’ın RippleNet adlı kurumsal ödeme sağlayıcıları ağını kullanmayı planlıyor. Blockchain tabanlı ödeme işlemcisi, 19 Mayıs'ta Mısır'ın en eski bankasıyla yaptığı son anlaşmayı duyurdu. LuLu Financial Group'un bir parçası olan BAE merkezli finansal hizmet sağlayıcısı LuLu International Exchange olan üçüncü bir tarafın katılımını görüyor. Ortaklık, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Mısır'a sınır ötesi ödemeleri mümkün kılacak güzel bir faaliyet.

"NBE’nin Ripple ile Ortaklığı Genel  Verimliliği Artırmaya Yardımcı Olacak"

Mısır, yalnızca geçen yıl 24 milyar doların üzerinde bu tür ödemelerle Hindistan, Çin, Meksika ve Filipinler'den sonra beşinci en büyük havale alıcısı olmuştu. "NBE’nin Ripple ile ortaklığı, NBE’nin daha düşük maliyet ve daha hızlı entegrasyon süresiyle daha geniş pazarlarda yeni ittifaklar kurmasını sağlayarak genel verimliliği artırmaya yardımcı olacak. NBE'nin Finans Kuruluşları ve Uluslararası Finans Hizmetleri Grup Başkanı Hesham Elsafty, Ripple ve LuLu ile yeni ortaklığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve Mısır-BAE para transferi koridorunun daha da hızlanmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz ”dedi. Daha önce, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Aralık 2020'de kayıtsız bir menkul kıymet teklifi yürüttüğü için Ripple'a karşı suçlamalar  dile getirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ