Ripple, token fiyatını ayakta tutmak için periyodik olarak XRP satıyor. Ayrıca piyasaya sürülebilecek XRP miktarını da sınırlar.

Ripple, Emanet Hesabından 1,6 Milyar Dolar Çıkarırken XRP Yüzde 4 Düştü

Ripple, token fiyatını ayakta tutmak için periyodik olarak XRP satıyor. Ayrıca piyasaya sürülebilecek XRP miktarını da sınırlar.

Ripple Labs, büyük miktarlarda kripto para birimlerinin hareketini izleyen bir hizmet olan Whale Alert'e göre bugün emanet cüzdanından 1 milyar XRP'nin kilidini açtı (rakam yaklaşık olarak 1,6 milyar dolar).

XRP'nin fiyatı da düne göre % 4,21 düştü ve şu an token olarak 1,57 dolardan işlem görüyor. Arz ve talep yasasına göre, dolaşımdaki daha fazla XRP, token için daha az değer anlamına gelir. Belki de bugünün düşüşünün açıklaması bu şekilde.

Diğer kripto para birimlerinin aksine, tek bir varlık küresel XRP arzının çoğunu kontrol eder.

Bu varlık, XRP'nin kurucuları tarafından kurulan ödeme şirketi Ripple Labs'tir.

Bir gün tüm hazinesini piyasaya bırakabileceği korkusunu yatıştırmak için, toplam 100 milyar token arzının % 55'ini emanette tuttu. Ripple Labs, XRP yaratıcıları için 20 milyar veya % 20 tuttu.

2017'nin sonunda Ripple, token fiyatını kontrol etmek için 55 ay boyunca emanette tuttuğu XRP'yi serbest bırakacağını duyurdu.

Ripple, genellikle emanetten çıkardığı XRP'nin çoğunu emanet cüzdanına geri döndürür. Geçen ay, emanete% 90 veya 900 milyon XRP tokenı iade etti.

Geçen yıl Aralık ayında Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan 1,3 milyar dolarlık bir dava ile vuruldu. SEC, Ripple bu tokenları sattığında onları menkul kıymet olarak dağıttığını iddia etti. SEC, Ripple'a menkul kıymet satma izni vermediği için bu yasa dışı olacaktır.

Dava açıklandıktan sonra XRP'nin fiyatı dibe vurdu. 17 Aralık 2020'de XRP 66 sent değerindeydi. Yılbaşı gecesi 23 sente düştü.

Ripple'ın serveti, şirket SEC'in Bitcoin ve Ethereum ile ilgili iç politikasını ifşa etmek için bir keşif hareketi kazandığında geçen ayın başında değişmeye başladı. Ripple'ın avukatları, SEC'in önyargılı davranıp davranmadığını anlamak için söz konusu belgeleri tarıyor.

Aynı hafta, XRP yaratıcıları, SEC'in Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve selefi Chris Larson'ın sekiz yıllık finansal kayıtlarını ifşa etmesini engelleyen bir karar aldı. Şimdi Ripple mahkemenin davayı tamamen reddetmesini istiyor.

Öyleyse, yıkımın eşiğine getirilmiş olmasına rağmen, XRP mücadele ediyor ve piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para birimi konumunu koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ