Ripple, Chris Larsen tarafından kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş Rippleworks ile güçlerini birleştiriyor.

Ripple, En Yenilikçi Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlardan Biriyle Ortak Oluyor

Ripple, Chris Larsen tarafından kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş Rippleworks ile güçlerini birleştiriyor.

Önde gelen blockchain şirketlerinden biri olan Ripple, dünya çapında 'güçlü girişimleri' desteklemek için Rippleworks ile bir ortaklık imzaladı.

Amerikan işletme dergisi Fast Company, Rippleworks'ü 2020'nin en hızlı büyüyen kar amacı gütmeyen kuruluşlarından biri olarak adlandırdı.

Bir Yardım Eli Sunmak

Rippleworks, CEO'su Doug Galen ve eski Ripple patronu Chris Larsen tarafından 2015 yılında kuruldu. Kuruluş, girişimcilere fonlarını ve uzman tavsiyelerini içeren işlerini büyütmeleri için pratik destek sunuyor. Kripto para birimi endüstrisindeki en zengin kişi olarak bilinen Larsen, vakfı başlatmak için kendi parasını bağışladı.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, 2017 yılında XRP tokenının hızlı bir şekilde büyümesinden büyük ölçüde yararlandı ve bu da gelecek vaat eden projelere dolar olarak fon sağladı. Ekim 2019 itibarıyla, Rippleworks'ün varlıkları 370 milyon doları aştı.

Larsen, Fast Company tarafından tanınmaktan 'gurur duyduğunu' tweetledi, ancak önlerinde çok fazla iş var.

Başka Bir Ücretli Ortak mı?

Bu arada, kripto para birimi topluluğunun bazı üyeleri yeni işbirliği tarafından etkilenmedi ve bir başka ücretli ortaklık olarak işten çıkarıldı. Kendi CEO'su tarafından kurulan şirketle ortaklık yapan Ripple, konu hakkında yazacak bir şey gibi görünmüyor.

10 milyar dolarlık blockchain devi yakın zamanda, kilit ortağı MoneyGram'ın Ripple'ın yazılımını kullanması için 11.3 dolar ödendiğini açıklamasının ardından Şubat ayı sonlarında eleştirilerin hedefi haline geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ