Ripple’ın yatırım kolu ve geliştiriciler için açık bir platform olan Xpring, XRPL ve Ethereum arasında bir köprü kurmak için Ethereum hackathon ETH Denver'a sponsor oldu.

Ripple Ethereum İle Çalışacak mı?

Ripple’ın yatırım kolu ve geliştiriciler için açık bir platform olan Xpring, XRPL ve Ethereum arasında bir köprü kurmak için Ethereum hackathon ETH Denver'a sponsor oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu, Ripple’ın ABD'deki en büyük ETH konferanslarından ve hackathonlarından biri olan ETH Denver hackathon'un sponsoru olarak kripto ödemeleriyle çalışmalarına izin veren yazılım geliştiricileri için yatırım kolu ve platformu durumunda.

Nedeniyle ilgili soruları öngören Ripple ve Xpring'den Warren Paul Anderson, neden gerekli olduğunu ve bu sponsorluğun arkasında ne olduğunu açıklayan bir blog yazısı yayınladı.

XRPL ve ETH Arasında Köprü Kurma

Blog yazısı, topluluğa Xpring'in varsayılan olarak açık bir platform olduğunu ve yaptığı her şeyin açık olan her şeyi yaratmak olduğunu hatırlatıyor - yazılım, standartlar, protokoller, vb. gibi. Ekip aynı veya benzer değerleri paylaşanlarla işbirliği yapmayı da seviyor.

Gönderiye göre, Xpring'in 40'tan fazla BT mühendisi zamanlarını açık kaynaklı yazılımlar üretmeye adadı.

Xpring, birlikte çalışabilirliğin gelecekteki blockchain dünyasının gelişimi ve DLT ve kriptoların yaygın olarak benimsenmesi için hayati olduğuna inanıyor. Ayrıca, geliştiricilerin projelerinde çalışmak için kullandıkları araç seçiminde özgür olmaları gerektiğini belirtiyorlar.

Anderson, okuyuculara yakın zamanda Ethereum'un topluluğunu dünya çapında 1 milyon geliştirici değerine yükseltmek için iddialı bir hedef belirlediğini hatırlatıyor. Xpring, bu miktarda yazılım geliştiricisinin sadece Ethereum'da değil, tüm blockchain platformlarında çalışması gerektiğine inanıyor.

Birlikte çalışabilirlik burada çok önemli, Anderson, “böylece geliştiriciler çabalarını ve kaynakları bir araya getirebilir ve yüksek hızda birlikte kolayca blockchain üzerine inşa edebilirler” diyor.

XRP - ETH köprüsü

Son olarak Anderson, Ripple'ın XRP ve ETH arasında ve aynı zamanda tüm ERC20 tabanlı koinler arasında bir köprü inşa etmesinin önemli olduğunu söylüyor - Ripple, Ethereum tabanlı DeFi için akıllı sözleşmeleri desteklemek üzere bir hesaplama katmanına sahip olmak istiyor.

Ripple’ın CTO'su David Schwartz, blog gönderisini retweetledi ve köprülerin duvarlardan çok daha iyi olduğunu ekledi.

 Girişim yatırımcısı ve XRP hayranı Eric Dadoun, Xpring’in blockchain birlikte çalışabilirliği konusundaki görüşünü paylaşmayan bir kripto maksimalistini andırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ