MoneyGram'ın (NASDAQ: MGI) hisseleri 16 Ocak'ta yüzde 22'den fazla arttı. Şirketin hisseleri bugün 11:35'te 2.77 $ 'a çıkarak aynı fiyattan işlem görüyor.

Bu, MGI için bir günlük en büyük artış, çünkü 18 Haziran 2020'de blockchain devi Ripple'ın mücadele firmasına ağır bir yatırım yaptıktan sonra yüzde 155'ten fazla patladı.


Ripple, MoneyGram'ın Dijitalleşmesinin Bir Parçası Oluyor

15 Ocak'ta MoneyGram, küresel para transferi sayısında geçen yıla göre yüzde iki artış olduğunu bildirdi. Bundan önce, Dallas merkezli şirket son tatil sezonunda önceki işlem kaydını geçme hakkında bir açıklama yaptı.

Yeni bir basın açıklamasında MoneyGram'ın CEO'su Alex Holmes, dijitalleşmenin önemini bir kez daha vurguladı.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Alex Holmes, "Her müşteri temas noktasını dijitalleştirmeye odaklandık ve bu sonuçlar tüketicilerin dijital dönüşümümüzün bir parçası olarak yaptığımız yatırımlara nasıl daha fazla değer verdiğini vurgulamaktadır" açıklamasında bulunuyor.

MoneyGram'ın yüzde 10 hissesine sahip olan Ripple, şirketin dijital dönüşümünün bir parçası. MoneyGram, sınır ötesi ödemeler yapmak için XRP kripto para birimini kullanıyor. CNN ile yaptığı röportajda Holmes, XRP'nin değeri “büyülü” olarak anında aktarma yeteneğini tanımladı.

XRP İçin Bir Sonraki Ralli mi?

14 Ocak'ta XRP, diğer kripto paralarla birlikte yürüdü ve Bitcoin'den (BTC) daha iyi performans gösterdi. O zamandan beri, en büyük üçüncü kripto para birimi fiyatı 0.23 $ seviyesinde olan kripto para piyasasının geri kalanıyla konsolide oldu.

Ancak, önde gelen bir tüccar XRP'nin Kasım ayından bu yana görmediği 0.30 $ seviyesine ulaşacağını tahmin etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ