Ripple fiyatı bugün sert yükseldi. XRP yazının yazıldığı sırada 0,73 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ripple Fiyatı Sert Yükseldi – İşte Nedeni

Ripple fiyatı bugün sert yükseldi. XRP yazının yazıldığı sırada 0,73 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Ripple neden yükseldi?

Küresel ödemeler için kurumsal blok zinciri ve kripto para birimi çözümleri sağlayıcısı olan Ripple, bugün Japonya'daki en büyük para transferi sağlayıcısı SBI Remit Co., Ltd ile işbirliği içinde RippleNet'in Japonya'daki ilk canlı İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmet uygulamasının lansmanını duyurdu.

Bu genişletilmiş ortaklık, SBI Remit'in Japonya'dan Filipinler'e daha hızlı ve daha uygun fiyatlı sınır ötesi ödemeler için Coins.ph ve RippleNet'teki dijital varlık değişim platformu SBI VC Trade ile bağlantı kurmasını sağlayacak. ODL artık Japonya'da mevcut olduğundan, RippleNet müşterileri, ön finansmanı ortadan kaldırmak ve işletme maliyetlerini azaltmak, sermayenin kilidini açmak ve ödeme işletmelerinin genişlemesini hızlandırmak için dijital varlık XRP'den yararlanabilir. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“SBI Remit ile olan ilişkimizin Japonya'da RippleNet'in ODL hizmetini başlatmak için genişlemesi, en büyük pazarlarımızdan birinde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. SBI Remit, en iyi müşteri deneyimini sunmak için yeni teknolojiyi benimseme konusunda lider oldu. Blockchain teknolojisindeki değeri gören SBI gibi ileriye dönük şirketlerle ortak olmaktan ve onları kripto etkin bir geleceğe hazırlanmalarında desteklemekten heyecan duyuyoruz.”

Hamle ne anlama geliyor?

Japonya'da yabancı işçilerin ve sınır ötesi e-ticaretin uzun vadeli büyüme eğilimlerinin yönlendirdiği düşük değerli, yüksek frekanslı havalelerde beklenen bir artış var. Filipin diasporası şu anda Japonya'daki en büyük üçüncü ülkedir - 2020'de, denizaşırı Filipinli işçiler tarafından Japonya'dan Filipinler'e gönderilen havale akışları yaklaşık 1,8 milyar ABD dolara ulaştı. Bunun da ötesinde, Japonya dünyadaki en yüksek sınır ötesi ödeme ücretlerinden birine sahip. Dünya Bankası'na göre, Japonya'dan havale yapmanın ortalama maliyeti %10,5 iken, G8 ülkelerinden havale göndermenin ortalama maliyeti %5,92'dir.

SBI Remit Temsilci Direktörü Nobuo Ando, “Sadece ödeme işlemlerinin yapılma şeklini değil, aynı zamanda kapana kısılmış sermayenin kilidini açarak işimizi nasıl yönettiğimizi dönüştürmek için blok zinciri teknolojisinden yararlanma konusunda muazzam bir potansiyel görüyoruz.  ODL'nin Japonya'da piyasaya sürülmesi sadece bir başlangıç ve sadece Filipinler'de değil, bölgenin diğer bölgelerinde de gerçek zamanlı ödemelerin ötesinde bir sonraki finansal yenilik sınırına ilerlemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz." açıklamasında bulunuyor.

APAC bölgesi, ilerici kripto düzenlemesine ve kripto alanında lider olmak isteyen SBI Remit gibi yenilikçi şirketlere yanıt olarak RippleNet için büyüme ve fırsatlarla patlıyor. Asya Pasifik, her yıl %130 büyüyen işlemlerle Ripple için en hızlı büyüyen bölgelerden biridir. Ortaklığın bu sonraki aşamasında, SBI Remit, RippleNet'teki diğer yerleşik ortaklarla bağlantı kuracak ve yüksek performanslı ödeme işlerini hızlandırmak için XRP'yi kullanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ