Şu anda toplam 37 şirket, ya ödemeyi kabul etmenin ya da uluslararası havaleleri güçlendirmenin bir yolu olarak XRP'yi kullanıyor.

Ripple Fiyatına Etki Etmese de Genişleme Sürüyor

Şu anda toplam 37 şirket, ya ödemeyi kabul etmenin ya da uluslararası havaleleri güçlendirmenin bir yolu olarak XRP'yi kullanıyor. Bu anlamda Ripple'ın genişlemesini sürdürdüğünü ancak dünyadaki şirket sayısına oranla bu genişlemenin önünde alınacak daha çok yolun olduğunu söylememiz gerekiyor.

Ripple, 24 şirketin özellikle eskiden xRapid olarak bilinen On-Demand Likidite (ODL) adlı Ripple’in XRP tabanlı sınır ötesi ödeme platformunu özellikle kabul ettiğini söylüyor.

Ripple bu şirketlerin bir listesini yayınlamamasına rağmen, The Daily Hodl ODL kullanan 24 şirketten 19'unu tespit etti.

En son eklenenler, Ripple’ın 2019 Swell konferansında XRP’yi kullanmaya başlama planlarını ortaya koyan Interbank. 

Listedeki Şirketler

Interbank

MoneyGram

TransferGo

Euro Exim Bank

FlashFX

goLance

Nium (formerly InstaReM)

Bittrex

Bitso

Coins.ph

Bitstamp

Cuallix

Mercury FX

Catalyst

SBI Virtual Currencies

IDT

Viamericas

SendFriend

Bitrue

Ripple, 2018 Ekim'inde ticari üretim için xRapid'i piyasaya sürerek, kullanım durumunu dünyanın bir bölgesinden diğerine ödemeleri göndermek üzere dijital varlıkları kullanmak için yasal düzenlemelere uygun bir yol olarak vurguladı.

Erken Talep Üzerine Likidite sahiplerine ek olarak 13 şirket, XRP dijital varlığını bir ödeme şekli olarak veya değeri bir yerden başka bir yere taşıyarak kendi platformlarındaki işleri yerine getirmek için kullanıyor. Bu şirketler içerisinde de şunlar yer alıyor:

Travala

r3

Omni

Transpaygo

JNFX

AsiaMTM

Arrington Capital

Coil

Nexo

FTCS

BiChip

Selly

XRP Tip Bot

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse geçtiğimizde günlerde Swell etkinliğinde yaptığı konuşmada Ripple'ın genişlemelerinden bahsetmiş ve insanlık için bir ödeme çözümü olduğuna vurgu yapmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ