Geçen yıl başlayan Ripple hibe programları ilk iki dalgayı tamamladı ve üçüncünün 28 Mart'ta açılması bekleniyor.

Geçen yıl başlayan Ripple hibe programları ilk iki dalgayı tamamladı ve üçüncünün 28 Mart'ta açılması bekleniyor. Ripple, XRPL'deki geliştiricilere sponsorluk yaparak XRP'nin daha fazla benimsenmesini istiyor.

Sınır ötesi ödeme platformu Ripple, XRPL'nin gelişimini hızlandırmak için tasarlanmış programları hibe etmek için 1 milyar XRP taahhüt ettiğini duyurdu. Bir basın açıklaması aracılığıyla şirkete göre, fon önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde şanslı geliştiricilere verilecek. Bu duyuru ile XRP fiyatı daha fazla geliştiriciden ve dolayısıyla kullanıcıdan faydalanacak şekilde ayarlandı.

Ripple, XRPL'deki geliştiricilere sponsorluk yaparak XRP'nin daha fazla benimsenmesini istiyor. Ayrıca, özellikle yirmi yıl boyunca, gemide ne kadar çok geliştirici olursa, varlığın benimsenmesi o kadar yüksek olur. Özellikle geliştiriciler, işlem ücretlerini ödemek için XRP kullanan merkezi olmayan uygulamalar geliştiriyor.

Ripple ve Hibe Programları

Şirket, geliştiricilere hibe yoluyla topluluğuna yardım etmeyi taahhüt etmiştir. Zaten, Ripple hibe programları ilk iki dalgayı tamamladı ve üçüncünün 28 Mart'ta açılması bekleniyor.

Ripple gönderide, "Fon, 2021'de başlatılan XRPL Hibeler programının bir uzantısıdır ve bugüne kadar XRP Ledger üzerine inşa edilmiş 50'den fazla açık kaynaklı projeye toplam 6 milyon dolar fon sağlamıştır," dedi.

XRPL, kripto endüstrisindeki uzun süredir devam eden projelerden biri olmuştur. Canlı bir topluluğa sahip olan XRP, yıllardır ilk 20'de kalmayı başardı. Geliştiricilerin XRP defterinde uygulamalar oluştururken yararlanabilecekleri avantajlar vardır. Bunlar arasında devam eden hibe programı var. Ek olarak, XRP topluluğu dünya çapında çılgınca büyüdü ve böylece geliştiriciler için hazır bir pazar sağladı.

Ripple'de RippleX Genel Müdürü Monica Long, "Geliştirici topluluğu, geçen yıl XRPL Hibeler programının başlatılmasından bu yana artan XRP Defter üzerine inşa etmek için muazzam bir büyüme ve tutku gördü" dedi.

Bu yeni genişlemeyle birlikte, geliştirici topluluğuna uzun vadede katılmayı ve onları desteklemeyi taahhüt ediyoruz. Topluluk büyüdükçe ve altyapı ve uygulama ekosistemi olgunlaştıkça, RippleNet müşterilerinin topluluğun tekliflerinden yararlanma fırsatından da heyecan duyuyoruz.

XRP Fiyat Hareketi

XRP şu anda yaklaşık 37,9 milyar dolarlık bir pazarla altıncı sırada yer alıyor. Verilerimize göre, varlık 0,78 dolar civarında el değiştirdi. Toplam arzdaki 100 milyardan dolaşımdaki arzda 48.121.609.012 birim XRP var.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde XRP, Terra LUNA tarafından büyük bir popülariteye sahip olası bir devrilme ile karşı karşıya kaldı. Aslında, LUNA 31,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile yedinci sırada yer alıyor. Gerçekten de, akıllı sözleşme ve DeFi ekosistemi daha fazla rekabetle daha canlı hale geliyor.

Unutmayın, XRP, SEC tarafından açılan bir dava ile karşı karşıya. Dava, diğer dijital varlıklara kıyasla son iki yılda görünüşte XRP fiyatını sürükledi.

Bununla birlikte, gelişen ve gelişen teknolojileri destekleyen son Biden kripto yürütme emri ile Ripple daha yüksek bir bakış noktasında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ