Ripple, bir veya iki yıl içinde dünyadaki erişimini genişletti ve 350'ye yakın ortak, şimdi sınır ötesi ödemeleri ve havaleleri işlemek için ürünlerini ve teknolojilerini kullanıyor.

Ripple Genişlemesini Sürdürecek

Ripple, bir veya iki yıl içinde dünyadaki erişimini genişletti ve 350'ye yakın ortak, şimdi sınır ötesi ödemeleri ve havaleleri işlemek için ürünlerini ve teknolojilerini kullanıyor. SBI Holdings ile güçlü bir ilişki içinde olan şirket, son zamanlarda Asya'daki ufkunu genişletmek için çalışıyor. Ripple, şirketin Müşteri Başarısı Kıdemli Başkan Yardımcısı Marcus Treacher'a göre, gelecek yıllara kadar ödeme teknolojileriyle finansal kurumlar için küresel bir kapsama alanı sağlayıcısı olmayı planlıyor.

Z / Yen Grubu ile yapılan yakın tarihli bir görüşmede Treacher, Ripple’ın mevcut müşterilerinin % 50'sinin MoneyGram gibi ödeme şirketleri ve Bitso gibi borsalar olduğunu, kalan % 50'sinin de banka olduğunu belirtti. Bu bölünmeyi akılda tutarak Treacher, şirketin kullanıcılarına dünya çapında ödeme sistemleri sunma vizyonunu açıklamaya devam etti. MoneyGram ortaklığı ile Ripple, ODL hizmetlerini tanıtmak ve bu ortaklığa daha fazla güvenmek için adımlar attı, Treacher, küresel kapsama ulaşma planıyla devam edeceğini söyledi.

SVP, MoneyGram’ın güçlü varlığıyla, yukarıda belirtilen son tarihin elde edilebileceğini ekleyerek, şirketin dünya genelinde nakit ödemeleri mümkün kılmak için kendi ağını kullanmayı hedeflediğini söyledi.

Treacher, “Nasıl ilerlediğimizi düşünüyorum, 2021'in ortalarına gelindiğinde, yoğun amaçlarla, eksiksiz bir küresel kapsama sahip olacağız. MoneyGram ile ilişkimiz olan büyük bir pipo var, bu da bize dünyanın hemen hemen her ülkesinde nakit ödeme sağlıyor ve bunu bu yıl RippleNet Ağına kurmayı düşünüyoruz. ”

Western Union gibi geleneksel para transferi şirketlerinin artık devralmaya çalıştığı için MoneyGram'ın sınır ötesi ödemeleri işlemedeki değeri artmaktadır. Bununla birlikte, Ripple’ın Brezilya’da genişleme planlarının açıklanmasının ardından, geleneksel para transferi sağlayıcısı Brezilya’ya da baktı ve müşterilere para sunarak hizmetlerini kullanmalarını sağlamaya çalıştı.

 Ripple Asya'ya açılmayı planlarken, Çin hala keşfedilmemiş bir bölge olmaya devam ediyor. Treacher, Ripple'ın bazı önemli merkezlerde iş yapmasına rağmen, şirketin “Orta Krallık” ta genişleyebilmesi için jeopolitik durumun gevşemesi gerektiğini belirtti. Böylece, CEO Brad Garlinghouse’un 2020’de benimseme oranını% 30-40 oranında artırma planlarının yakında geçebileceği anlaşılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ