Ripple'ın Brezilya şirketleriyle bazı büyük ortaklıkları duyurması bekleniyor. Daha önce Ripple, Güney Amerika ülkesindeki Santander, Bradesco ve Rendimento gibi büyük bankalarla ortaklık yaptığını açıkladı.

Ripple, Güney Amerika Ülkelerindeki Varlığını Genişletmeyi Planlıyor

Reuters haberine göre, üçüncü en büyük kripto para birimi XRP'nin arkasındaki şirket Ripple, sınır ötesi ödemeler için XRP'yi kullanmak üzere Brezilya'daki bankalarla işbirliği yapmayı planlıyor. Ripple, XRP'nin kullanımını sadece Brezilya'da değil tüm Güney Amerika bölgesine doğru genişletmek için Brezilya'da operasyonlar başlattı.

Ripple Dijital bankalarla İşbirliği Yapıyor

Habere  göre, Ripple'ın önümüzdeki aylarda dijital bankalar da dahil olmak üzere daha fazla kurumla ortaklık yapması bekleniyor. Ripple, yakın zamanda bir dizi c fonunda 200 milyon dolar fon topladı. Şirket, XRP'yi kullanarak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak üzere çeşitli bankalar ve finans kurumlarıyla başarılı bir şekilde ortaklık kurdu. MoneyGram, şirketin ortak olduğu finansal devlerden biri.

Brezilya'da Sınır Ötesi İşlemlerde % 10 Artış

Brezilya ve diğer ülkeler arasındaki Ocak-Kasım ayları arasındaki sınır ötesi ödemeler, geçen yılın aynı dönemine göre % 10 artışla 4.6 milyar ABD doları oldu. Şu anda, bu işlemlerin hepsi oldukça pahalı ve çok yavaş olan SWIFT aracılığıyla işleniyor. Ripple, sürtünmesiz uluslararası ödemeler sağlamak için SWIFT'i devralmayı hedefliyor. Ripple’ın Brezilya CEO'su Luiz Antonio Sacco, “Uluslararası bankacılık da dahil olmak üzere finansal işlemleri kolaylaştırmak için Brezilya bankacılık mevzuatındaki art arda ilerledikçe, önümüzdeki yıllarda fırsatlar büyük ölçüde artacaktır.” ifadesini kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ