Küresel havale piyasası aksamaya hazır ve San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple bu alanda tanınmış bir oyuncu.

Ripple Güney Kore

Küresel havale piyasası aksamaya hazır ve San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple bu alanda tanınmış bir oyuncu. RippleNet ile firma, bölgedeki havaleleri iyileştirmek amacıyla birçok ortaklık kurdu. Aslında, Ripple daha önce RippleNet müşterilerinin neredeyse yarısının Asya-Pasifik [APAC] bölgesinde olduğunu açıklamıştı.

Dünya Bankası tarafından 2018 yılında yayınlanan bir havale raporuna göre, havale girişlerinde Doğu Asya ve Pasifik'te neredeyse yüzde 7'den Güney Asya'da yüzde 12'ye kadar önemli bir artış olmuştur. Yol haritasının bir parçası olarak, Brad Garlinghouse- lider firma büyüyen havale piyasası nedeniyle bu bölgeye girmeye çalışıyor.

İlginç bir şekilde, geçtiğimiz birkaç ay boyunca RippleNet’in Güney Kore ödeme piyasasına katılımı zirveye çıkıyor. Dünya Bankası raporu ayrıca Güney Kore’nin havale piyasası için ortalama değerin 1980'de 353.1 milyon dolardan 2018'de 6254.3 milyon dolara yükseldiğini ortaya koydu.

Uzun zamandır, Güney Kore havale piyasası büyük geleneksel finans oyuncuları tarafından yönetildi ve ülke içinde ve dışında havale yapılmasına katkıda bulundu. Ancak, bu konuda ince bir değişiklik var gibi görünüyor ve bu 2017 yılında ülke banka dışı firmaların havale hizmeti vermesini sağladığında getirildi.

Ripple Küresel Operasyonlar Kıdemli Direktörü Emi Yoshikawa, daha önce Güney Kore'yi fintech inovasyonunun yuvası olarak tanımlamış ve şöyle demişti:

“Kore hükümeti ödeme sağlayıcılarını 2017 yılında havale için lisanslamaya başladığından beri, Kore ödeme sağlayıcılarının müşterileri için ödeme deneyimini nasıl önemli ölçüde iyileştirdiğine tanık olduk ve devam eden çabalarının bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Alandaki en önemli gelişmelerden biri, blok perakende satış tabanlı finansal hizmetler şirketi Coinone Transfer, Ripple ve SBI Holdings arasında ortak bir girişim olan ülkenin perakende havale ürünü için 2018'in sonlarında Crossing SBI Ripple Asia ile Güney Kore'de RippleNet ile ortaklık kurdu. .

Ripple, son blog yazısında, Coinone Transfer’in hacminin her ay ortalama % 50 oranında büyüdüğünü ve % 80'lik bir müşteri elde tutma oranıyla övündüğünü ortaya koydu. Coinone Transfer’in İş Geliştirme Müdürü Camille Jeong'un başarının çoğunu “önemli Ripple özelliklerine” bağladığı bildirildi.

Ayrıca Ripple, önde gelen Kore örgütleriyle üç anlaşma imzaladıktan sonra haberlerde yer aldı. Firma geçen ay para transferi firmaları Sentbe, Hanpass ve WireBarley ile anlaşma imzaladığını açıklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ