2018 yılında Ripple ile ortaklığa imza atan dijital havale şirketi TransferGo, faaliyetlerini RippleNet ile Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Afrika'ya genişletmeyi planlıyor.

Ripple Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Afrika

2018 yılında Ripple ile ortaklığa imza atan dijital havale şirketi TransferGo, faaliyetlerini RippleNet ile Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Afrika'ya genişletmeyi planlıyor.

TransferGo CEO'su Daumantas Dvilinskas yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanıyor:

“RippleNet yeni ilişkileri kolaylaştırıyor ve yeni coğrafyalara açılmamıza yardımcı oluyor”

Son Derece Hızlı ve Çok Ucuz

Dvilinskas, Ripple'in blok zincir teknolojisinin, İngiltere'deki müşterilerinin Hindistan'daki akrabalarına birkaç dakika içinde havale ödemeleri göndermelerine imkan sağlayarak bir çözüm ürettiğini ve bunun gerçekten de bir nimet olduğunu ifade ediyor. Böylece, kalabalık Hint pazarında birçok benzer şirket için güçlü bir rakip haline gelebildiler.

Ripple aynı zamanda TransferGo'nun farklı bankaları bir araya getirmenin zorlu sürecini desteklemesine de izin veriyor. Bu durum, şirketin müşterileri için ücretleri yaklaşık yüzde 90 oranında azaltmasını mümkün kılıyor. Daumantas Dvilinskas bu konuyla ilgili olarak da şu vurguyu yapıyor:

“Sınır ötesi transferler için insanların geleneksel ücretlerden% 90'a varan oranda tasarruf etmelerine yardımcı oluyoruz.”

Yeni standartlar

Dvilinskas, TransferGo'nun birkaç işlemin "çok yavaş" olabileceğinden anlık işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak için Ripple'ın Talep Üzerine Likidite ürününü kullanmayı planladığını söyledi. ODL, Ripple'ın yerel tokenı XRP'yi ön fonlamaya alternatif olarak köprü para birimi olarak kullanıyor. Dvilinskas, “Ripple, küresel bir gerçek zamanlı ödeme şirketi olma misyonumuzda hayati bir stratejik ortak olmaya devam edecektir” açıklamasını yapıyor.

Ripple geçtiğimiz günlerde MoneyGram'daki yatırımını 20 milyon dolar ile tamamladı. MoneyGram, ödemeler için ODL'den yararlanırken, Avrupa ve Avustralya gibi diğer pazarlara da yayılmayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ