Dün Ripple, 2018'deki Hinman konuşmasıyla ilgili dahili belgeleri elde ettiği için SEC'e karşı kısmi bir zaferi kutladı.

Ripple: Hinman “Mücadeleye Değer” Belgeleri – Brad Garglinghouse ve XRP Şimdiden Kazandı Mı?

Dün Ripple, 2018'deki Hinman konuşmasıyla ilgili dahili belgeleri elde ettiği için SEC'e karşı kısmi bir zaferi kutladı.
Ripple Labs CEO'su Brad Garlinghouse'a göre SEC, ifşa, şeffaflık ve netliğe önem verdiğine dair yanlış bir izlenim yaratıyor.
Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki 18 ay süren yasal savaş, bazı hukuk uzmanlarının şirket için bir zafer öngörmesiyle sona eriyor.

Dün, genel danışman Stuart Alderoty, şirketin 2018'deki Hinman konuşmasıyla ilgili dahili belgeleri aldığını söylediğinde, Ripple SEC'e karşı kısmi bir zafer kazandı. Belgede, SEC'de Kurumsal Finansman Bölümü Direktörü olan William Hinman Bitcoin ve Ethereum'un menkul kıymet olmadığını açıkladı. Hinman'ın konuyla ilgili konumunun düzenleyicininkiyle uyumlu olmadığı iddiasıyla Ajansın itiraz etmesi üzerine, mahkemenin SEC'e belgeyi yayınlamasını emretmesi için nihayet zor bir savaştı.

Alderoty, belgenin şimdilik gizli kaldığını ve dava üzerindeki etkisi konusunda çok olumlu olduğunu açıkladı.

18 aydan fazla ve 6 mahkeme kararından sonra nihayet Hinman belgelerine (iç SEC e-postaları ve kötü şöhretli 2018 konuşmasının taslakları) sahibiz. Şimdilik gizli kalsalar da (SEC'in ısrarıyla), onları elde etmek için verilen mücadeleye değdiğini söyleyebilirim. Yasal tartışmalarımız konusunda her zaman kendimi iyi hissettim ve şimdi daha da iyi hissediyorum. SEC'in taktikleri hakkında her zaman kötü hissettim ve şimdi onlar hakkında daha da kötü hissediyorum.

Jeremy Hogan, Ripple ve SEC Vakası Hakkında Uzman Görüşleri Sunuyor

XRP topluluğunda bir avukat olan Jeremy Hogan, devam eden dava hakkında uzman görüşleri sağladı. Her iki tarafın da son görünümlerinde mahkemeye birbirlerinin karar özetine mühürlü cevap özetleri sunduklarını açıkladı. Bunun genel kamuoyunda gizli kalması beklense de, finansal teknoloji şirketi brifingi zaten yayınladı. Hogan'a göre, Ripple hiçbir şekilde Fair Notice Defense'e karşı çıkmıyor. Ancak, bunun bir olgu meselesi olduğunu ve Jüri duruşmasına gitmesi gerektiğini savunuyor. Ayrıca, Ripple avukatlarının Revak v. SEC Realty Corp. davasına atıfta bulunduğunu açıkladı.

O yazdı:

Brifinglerin önümüzdeki Pazartesi kamuoyuna açıklanması planlanıyor, ancak geçen ay SEC bu son tarihi görmezden geldi ve bir gün erken verdi. SO, düşenler için Pazar veya Pazartesi herhangi bir zamanda tetikte olun. Bundan sonra, 15 Kasım'da sadece bir özet daha var ve ardından temelde BİTTİ!

SEC'in özet yargı hareketinde, Ripple, "gerçek bir gerçek anlaşmazlığın bulunmadığını ve tüm makul çıkarımların [Davalıların] lehinde yapılması gerektiğini" kanıtlama yükünün kendilerine ait olduğunu savunuyor.

Ripple avukatları, SEC'in iddialarının her bir unsuru için kanıt sağlayamadığına inanıyor. Bu nedenle yargılamanın özeti reddedilmelidir.

Ripple Labs CEO'su Brad Garlinghouse'a göre SEC, ifşa, şeffaflık ve netliğe önem verdiğine dair yanlış bir izlenim yaratıyor.

Onlara inanmayın. Sonunda gerçek ortaya çıktığında, buradaki davranışlarının utancı sizi şok edecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ