XRP'nin arkasındaki şirket olan Ripple, Hindistan'daki kripto pazarını kontrol etmek için düzenleyici bir çerçeve öneren yeni bir politika belgesi çıkardı.

Ripple, Hintli Milletvekillerine Kripto Düzenlemeleri Konusunda İleri Görüşlü Bir Yaklaşım Benimsemelerini Öneriyor

XRP'nin arkasındaki şirket olan Ripple, Hindistan'daki kripto pazarını kontrol etmek için düzenleyici bir çerçeve öneren yeni bir politika belgesi çıkardı.

En büyük 4. kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Insider raporuna göre, Ripple Labs, Hindistan'ın ülkede kriptoyu yasaklamasını önlemek için bir düzenleme çerçevesi geliştirdi. Daha önce, ülkenin Yüksek Mahkemesi tarihi bir kararla bankaların kripto yasağını bozmuştu. Bununla birlikte, Hindistan'daki kripto düzenlemeleri, sektörle ilgili belirli bir düzenleme olmadığı için hala gri bir alandadır. Ripple’ın çerçevesi kripto para birimleri gibi dijital varlıklara olan ihtiyacı vurguluyor. Hint makamlarını kriptoya daha dengeli bir yaklaşım izlemeye ikna etmeyi amaçlıyor.

 Güney Asya ve MENA Genel Müdürü Ripple, Navin Gupta, şimdi Hindistan'ın politika yapıcılarının Singapur ve Japonya gibi Asya'daki diğer birçok ülkenin şimdiye kadar kullandığı ileriye dönük yaklaşımı alma zamanının geldiğini söyledi. Navin, “Blockchain teknolojisinin ve dijital varlıkların sorumlu kullanımı, Hindistan ekonomisine muazzam bir potansiyel getirebilir” dedi. Hindistan'daki kripto piyasası, Yüksek Mahkemenin RBI’nin bu yılın başlarında kripto bankacılık yasağını devirme kararından bu yana genişliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ