Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, davanın anlaşmayla sonuçlanmasını beklemediğini ancak davanın 2023'ün ilk yarısında sonuçlanmasını beklediğini söyledi.

Ripple İçin Büyük: Brad Garlinghouse, SEC İle Uzlaşma Bulmak İçin WEF

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, davanın anlaşmayla sonuçlanmasını beklemediğini ancak davanın 2023'ün ilk yarısında sonuçlanmasını beklediğini söyledi.
Ripple CEO'su ayrıca Hinman belgelerinin önemini ve bunların halka açıklanması durumunda nasıl patlayıcı olabileceğini vurguladı.

Ripple'ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uzun süredir devam eden savaşı birkaç kez değişti ve şimdi üçüncü yılına girdi. San Francisco merkezli blockchain girişimi Ripple, SEC tarafından iddia edildiği gibi herhangi bir menkul kıymetler yasasını ihlal etme konusundaki konumunu güçlü bir şekilde savunmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu 2023'te konuşan Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, bu davanın 2023'ün ilk yarısına kadar çözülmesini beklediğini söyledi. dava.

Bununla birlikte, Ripple'ın CEO'su, taraflarından herhangi bir uzlaşma olmayacağını ve bunun ancak SEC'in XRP'nin bir menkul kıymet olmadığını kabul etmesi durumunda var olacağını açıkça belirtti. CNBC ile yaptığı röportajda Garlinghouse şunları kaydetti:

Dava artık hakimin önünde tam olarak bilgilendirildi .Bunun 2023'te, belki de ilk yarısında kesinlikle çözüleceği konusunda iyimseriz. Buradan nasıl sonuçlanacağını göreceğiz, ancak yasalara ve gerçeklere göre nerede olduğumuz konusunda kendimi çok iyi hissediyorum.

Ripple'ın SEC İle Anlaşması Zor

Garlinghouse, Ripple'ın davayı çözmeye istekli olacağını, ancak SEC'in şartlarına göre olmayacağını da sözlerine ekledi. Öte yandan, SEC tavrından vazgeçme konusunda isteksiz olduğu için Ripple CEO'su bir anlaşmanın olmayacağını düşünüyor. "Her zaman anlaşmayı seveceğimizi söyledik, ancak bunun için çok önemli bir şey gerekiyor ve bu, ileriye dönük olarak, XRP'nin bir menkul kıymet olmadığı açık."

Ayrıca Garlinghouse, tüm kripto endüstrisinin bu davayı çok yakından izlediğini de söyledi. “Çok iyimserim ve bence, SEC'in duruşunda önemli bir değişiklik olmazsa, yargıçtan bir karar almayacağımızı hayal edemiyorum, Davos'ta bunun ne kadar önemli olduğunu defalarca duydum (SEC , Ripple davası) Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm kripto endüstrisi için" dedi.

Ayrıca Garlinghouse, Hinman belgelerinin tüm dava için ne kadar önemli olabileceğini vurguladı. Ripple davasını takip eden avukat John Deaton, belgelerin SEC'i Ripple ile davayı çözmeye zorlayabileceğine inanıyor. Garlinghouse, Hinman e-postalarının halka açıklanması halinde bunun kripto topluluğuna patlayıcı ifşaatlara yol açabileceğine inanıyor.

Ayrıca Avukat John Deaton da Garlinghouse'un davanın uzlaşmayla sonuçlanmayacağına dair açıklamasını desteklerken, bu yıla ilişkin tahminlerini de ortaya koyuyor.

Yargıç Torres'in kararından ÖNCE anlaşma olmayacağını tahmin ettiğimde bazı insanların aynı fikirde olmadığını biliyorum. @bgarlinghouse'un sözleriyle, "SEC'in uzlaşmaya yönelik duruşunda önemli bir değişiklik olmamasını, Yargıç Torres'ten bir karar almamasını" hayal edemiyor. https://t.co/ANA9uKAkVY

— John E Deaton (@JohnEDeaton1) 18 Ocak 2023

Geçen Aralık ayında Deaton, XRP yatırımcılarına dava hakkındaki görüşlerini soran bir anket düzenledi. Ankete katılanların yüzde 59'u şaşırtıcı bir şekilde anlaşmayla sonuçlanacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ