Kripto yatırımcısı BitLord, Ripple’ın XRP’lerini artık topluluğa vermesi gerektiğini savunuyor.

Ripple İçin Şok Edici Yorum Geldi: XRP, Ripple’ın İşletmeleri Satın Almasına İmkan Veren Bir Menkul Kıymet

Kripto yatırımcısı BitLord, Ripple’ın  XRP’lerini artık topluluğa  vermesi gerektiğini savunuyor.

Twitter’daki kripto topluluğunun öncü şahsiyetlerinden biri olan BitLord, geçenlerde Ripple'ın XRP’si ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para biriminin, aslında Ripple'nin şiddetle inkar etmeye çalıştığı bir şey olduğunu iddia ediyor.

Bu Nasıl Yasal Oluyor?

Eylül ayında CNN ile yapılan röportajda, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, şirketin yerel koiniyle ilgili olarak onun fiyatını kontrol etmediklerini ısrarla dile getirmişti. Ayrıca, Ripple'ın XRP'nin başarısıyla en en çok ilgilenen taraf olduğunu belirtmişti.

Ancak, BitLord, Ripple'ın gerçek hayatta işletmelerin satın alımını finanse etmek için XRP'yi kullandığından emin. Kripto devi geçtiğimiz günlerde MoneyGram'da 50 milyon dolarlık yatırım yükümlülüğünü tamamladı. Ancak, BitLord’a göre, XRP sahipleri  Ripple veya MoneyGram için herhangi bir hakka sahip değil.

BitLord ayrıca, bu tür eylemlerin yasallığını da sorguladı. Kripto analisti Alex Krüger, XRP'nin uzun zamandır sıkıntı çektiğini vurguladı.

Büyük Soru

Tokenın değer kaybettiren fiyatları nedeniyle büyük kayıp yaşayan XRP yatırımcıları tarafından açılan Ripple aleyhinde devam eden bir toplu sınıf davası devam ediyor. Şirketin davayı mahkemeden atma girişimi pek işe yaramadı.

Ağustos ayında, Garlinghouse, XRP'nin bir menkul kıymet olmadığını "açıkça" iddia ederek yaygın FUD'u ele aldı. Mali Davranış Otoritesi (FCA), XRP'yi bir değişim tokenı olarak sınıflandırdı, ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa (SEC) henüz konuyla ilgili net kararını vermiş değil.

Bu arada, tüm yasal sorulara rağmen, XRP son zamanlarda günlük işlem hacmi rekorunu kıran yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ