Ripple'ı XRP'yi kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak satmakla suçlayan dava devam ediyor.

Ripple’ın Başı Belada – XRP Büyük Bir Yasal Yenilgi İle Karşı Karşıya

Ripple'ı XRP'yi kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak satmakla suçlayan dava devam ediyor.

California eyaletindeki bir federal yargıç Ripple'ın XRP menkul kıymet davalarına son verme hareketini reddetti ve böylece 10 milyar dolarlık blockchain devine büyük bir darbe vurdu.

Davayı Durdurmak İçin Başarısız Bir Teklif

Ripple, davanın Aralık 2019'da ilerlemesini durdurmak için son bir çaba gösterdi. Yargıç Phyllis J. Hamilton 16 Ocak'ta dilekçenin sunulmasıyla harekete geçti.

Ripple'ın yasaklama argümanlarını göz önünde bulundurduktan sonra, hakim, davanın reddedilmesi için için sunulan argümanların yeterince ikna edici olmadığına karar verdi.

"Davacının şikayeti ve hukuki açıdan göze çarpan gerçeklere dayanarak, mahkeme sanıkların XRP'yi satmak için ilk iyi niyetli kamu teklifinin 5 Ağustos 2016'dan önce gerçekleştiği sonucuna varamaz."

Geniş Çıkarımlar

Ripple, şirketin XRP'yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satarak kendilerini yanılttığını iddia eden yatırımcılar tarafından toplu sınıf davasıyla karşı karşıya kaldı. Üçüncü en büyük kripto para birimi gerçekten bir olarak tanınırsa, değeri nihayetinde çökebilir.

 Bu arada, ABD'li düzenleyiciler XRP'nin menkul kıymet durumu söz konusu olduğunda tabloya daha fazla netlik getiremedi. Bu yılın başlarında, CFTC başkanı Heath Tarbert, tokenin bir emtia veya menkul kıymet olarak ele alınabileceğini iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ