San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Güney Kore'de üç havale girişimiyle daha işbirliği yaptı.

Ripple’ın Bu Ortaklığı Güney Kore’deki İşlemleri Hızlandıracak

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Güney Kore'de üç havale girişimiyle daha işbirliği yaptı.

10 milyar dolarlık blockchain şirketi Ripple, bölgedeki üç ortağa daha katılarak Güney Kore'deki varlığını büyüttü: Sentbe, Hanpass, WireBarley.

Bu üç şirket, bu yıl 300 üyeyi aşan küresel RippleNet ağına katıldı.

Üç Yeni Ortak

Güney Kore, toplam nüfusunun yüzde üçünden fazlasını oluşturan iki milyona yakın göçmene sahip. Aralarında Filipinler, Tayland, Japonya ‘nın bulunduğu ülkeler diğer ülkelere göre güçlü ödeme koridorlarına ihtiyaç duyuyor.

Sentbe, kullanıcılarının bir banka hesabı açmadan yukarıda belirtilen ülkelere ödeme göndermelerine izin vererek havale ücretlerinden yüzde 95'e kadar tasarruf etmeyi başarıyor. WireBarley, Avustralya ve ABD pazarlarına erişimi olan Hanpass, mobil havalelerde liderlerden biri olarak kabul edilmekte.

Küresel Operasyonlar Kıdemli Müdürü Emi Yoshikawa “Güney Kore fintech inovasyonunun bir alanıdır ve müşteri tabanımızı ve varlığımızı büyütmeye kararlıyız,” diyor.

Önemli Bir Sorunu Çözme

Güney Kore havale piyasası, hükümet 2017 yılında banka dışı şirketlere havale lisansları sunmaya başladıktan sonra hızlı bir dönüşüme tanık oldu.

2018 yılında, ödeme şirketi Coinone Transfer, Güney Kore'deki ilk blockchain tabanlı havale ürünü Cross'u piyasaya sürmek için Ripple ile başarılı bir şekilde ortaklık kurdu.

Bu yeni müşterilerin eklenmesiyle Ripple, Asya-Pasifik bölgesindeki sınır ötesi ödeme endüstrisini önemli ölçüde geliştirmeye hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ