Ripple tarafından finanse edilen blockchain oyun şirketi Forte CEO'su Josh Williams, tek bir video oyununun ekonomisinin tüm müzik endüstrisini gölgede bırakabileceği bir dünya öngörüyor.

Ripple’ın En Büyük XRP Yatırımlarından Biri, Kripto Destekli 30 Milyar Dolarlık Sanal Ekonomi Öngörüyor

Ripple tarafından finanse edilen blockchain oyun şirketi Forte CEO'su Josh Williams, tek bir video oyununun ekonomisinin tüm müzik endüstrisini gölgede bırakabileceği bir dünya öngörüyor.

Andreessen Horowitz’in Kripto Girişim Okulu'ndaki bir konferansta Williams, blockchain teknolojisinin ve akıllı sözleşmelerin oyun içi ekonomilerde devrim yaratmak için nasıl kullanılabileceğini açıklıyor.

Bugün geliştiricilerin sadece tüccar gibi davrandıklarını ve oyunculara gerçek hayatta para birimi için tek yönlü ürünler sattıklarını belirtti. Bununla birlikte, Forte’nin teknolojisiyle, dijital malların ve para biriminin mülkiyeti blok zincirinde saklanabilir ve oyunculara kendi oyun içi varlıkları üzerinde merkezi olmayan kontrol sağlar. Bu, oyunculara potansiyel olarak daha sonra kar edebilecekleri oyun içi içerik edinmeleri için gerçek nakit teşvikleri veriyor.

Buna karşılık Williams, geliştiricilerin kendilerini gerçek bir oyun içi ekonominin direksiyonunda bulabileceklerini ve sonuç olarak birkaç potansiyel yeni gelir akışı elde edebileceklerini açıklıyor. Geliştiriciler bir maliye politikası ve vergi oyuncu işlemleri kurabilir ve ekonomi kalktığında satmak için bir oyun içi varlık rezervi saklayabilirler.

CEO, tek bir hit oyunun teorik olarak büyük bir gerçek dünya ekonomisi kurabileceğini de sözlerine ekledi.

“Bugün Fortnite gibi her ay oynayan yüz milyonlarca oyuncuya sahip oyunlar var. Ve bu oyunlar çılgınca başarılı - şimdiye kadar yaratılmış en başarılı oyunlar bugün yaratılıyor.

Ancak bugün zirvede yılda birkaç milyar dolar gelir elde ediyorlar ki bu muazzam. Ancak bunu düşünürseniz, oyunun içindeki oyuncular için gerçek bir pazar ekonomisi oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanan bir oyununuz varsa ve yılda sadece 30.000 dolar gibi asgari yaşanabilir bir ücret kazanan sadece bir milyon oyuncunuz var. Oyunun içinde bu zengin ekonomiyi yarattığınız için, o zaman bu oyun yılda 30 milyar dolarlık bir ekonomiye sahip olacaktı, ki bu şimdiye kadar yaratılan en büyük oyun, sadece bir milyon oyuncu ile… Ve bu kendi başına tüm küresel müzik endüstrisinden daha büyük olurdu.

2019'un başlarında, Ripple’ın yatırım kolu Xpring ve Forte, blockchain oyunlarını ana akım haline getirmek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Fonun amacı, blockchain teknolojisini ve XRP'yi günlük 50.000'den fazla aktif kullanıcıyla mevcut oyunlara entegre etmektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ