Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC'in adil uyarı savunması yapma hareketini reddeden mahkeme kararını alkışlıyor.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, SEC'in adil uyarı savunması yapma hareketini reddeden mahkeme kararını alkışlıyor. Ripple'ın genel danışmanı Stuart Alderoty, kararın SEC'in kripto taktiklerini kontrol edeceğini de söyledi.

XRP, Olumlu Kararın Ardından Yükseliş Duygularında Bir Artış Gördü

Ripple yöneticileri ve XRP topluluğu, SEC davasında Cuma günü alınan olumlu bir karar nedeniyle kutlama modunda. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, kararı "büyük bir kazanç" olarak nitelendirerek, davanın artık daha fazla dikkat çekeceğini de sözlerine ekledi.

Karar Ripple Lehine Nasıl Oynuyor?

Başkan Yargıç Analisa Torres, SEC'in Ripple'ın adil uyarı savunmasını vurma hareketinin reddedildiğine karar verdi. Yargıç Torres, SEC'in ilgili içtihatlardan alıntı yapmayarak bu konuda onu ikna edemediğini belirtti.

Karar ayrıca, SEC'in Ripple'ın adil uyarı savunmasının devam etmesinden 'gereksiz önyargıya' maruz kalacağını kanıtlayamadığını da açıkladı.

Ripple'ın genel danışmanı Stuart Alderoty, olayların gidişatı hakkında yorum yapan emrin önemli olduğunu söyledi. Bunun nedeni, SEC'in Ripple'a XRP satışlarının menkul kıymetler yasalarını ihlal edeceği konusunda adil bir bildirimde bulunup bulunmadığını ciddi şekilde sorgulamasıdır.

Alderoty, hakimin SEC'in müdürünün adil uyarı savunmasını takip etmesini engelleme girişimini reddettiğini görmenin güzel olduğunu ekliyor. “Yargıcın SEC'in Ripple'ın adil uyarı savunmasını takip etmesini önleme girişimini reddettiğini görmek güzel. Alderoty, SEC'in 'uygulama yoluyla düzenleme' yaklaşımına güneşin batması daha da zorunludur," dedi.

Garlinghouse'un kararı alkışlaması, Alderoty'nin analizine yanıt olarak yapıldı. Ripple CEO'su ayrıca, gün içinde verilen ikinci önemli kararın Ripple'ın modasına geçmesinin harika olacağını da belirtti. Ancak, davanın tamamının reddedileceğinden emin.

O gün verilen ikinci karar, Garlinghouse ve Chris Larsen'in kendilerine yöneltilen suçlamaların reddedilmesi yönündeki talebini reddetti. Özellikle, her iki önerge de geçen yıl Nisan ayında yaklaşık aynı dönemde sunuldu.

Kazanç, XRP Pazarında Duyguları Değiştirdi

Birçok XRP savunucusu, dava sonunda Ripple'ın lehine sonuçlandığında XRP'den beklenen muazzam büyümeyi gerekçe göstererek kararı alkışladı. XRP topluluğunda düzenli olarak bulunan avukat Jeremy Hogan, kararın beklediği sonuçlardan biri olduğunu belirtti. Kararın SEC'e davada kaybedecek bir şey verdiğini kaydetti.

Kararın ardından XRP, CryptoRank'ten gelen veri başına 0,85 dolarlık bir aylık yerel yüksek fiyata ulaştı. XRP şu anda son 48 saatte %5.98 artışla 0.79$'dan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ