Ripple’ın yatırım ve yenilikçilik kolu Xpring.io, üçüncü en büyük kripto para birimi XRP servisinin kullanım durumlarını genişleterek topluluktaki geliştiricilere destek verdi.

Ripple’ın Xpring’i Platformu İlave Araçlarla Yeniliyor

Bir yıldan daha uzun bir süre önce piyasaya sürülen bu geliştiricilerin platformu, bir blog yazısı aracılığıyla Xpring'in Kıdemli Başkan Yardımcısı Ethan Beard'u ortaya koyan tek bir web sitesi aracılığıyla farklı bir görünüme kavuşuyor. Konuyla ilgili olarak Beard şu açıklamayı yapıyor:

“Açık kaynaklı yazılımlar, açık standartlar ve açık ağlar üzerine Xpring'i kurma taahhüdümüzün bir parçası olarak, Xpring SDK, XRP Ledger ve Interledger için birkaç yeni güncelleme yaptık.”

Yeni Güncelleme

Xpring’in iddiasına göre, Yazılım Geliştirme Kiti [SDK] 100 satır kod alıyor ve 21 satıra sıkıştırıyor. Ayrıca, mevcut Java, JavaScript ve Swift üzerine Python ve Go programlama dillerini de destekliyor.

Web sitesi, geliştiricilerin ürünlerinde ve uygulamalarında ödemeleri mümkün kılmak için araçlara, hizmetlere ve belgelere erişmeleri için bir merkez görevi görecek. Piyasaya sürülmesi planlanan ilk ürün, geliştiriciler için kritik olan tüm araçların yönetimine yardımcı olacak bir cüzdan. Cüzdan özellikle geliştiriciler için olacak ve XRP test ağını destekleyecek. Beard ayrıca şu ifadeleri de ekliyor:

“Daha önce oldukça karmaşıktı. Komut satırıyla veya çeşitli farklı araçlarla bir araya getirilerek yapılmıştı. İnsanların kripto para birimlerinin, alışverişlerde barındırılan cüzdanların içinde saklanmasının bir nedeni var, çünkü bunların hepsi şaşkın durumda. ”

SDK

SDK, XRP devnet ve testnet'teki güvenilir işlemlerin sunulmasına destek sağladı ve geliştiricilerin deftere işlem göndermesi ve doğrulaması için daha kolay bir yol açtı. Xpring, silinebilecek hesapları destekleyen ve kullanıcıların kullanamadığı XRPL'deki önceki 20 XRP'nin aksine, minimum hesap bakiyelerinin 15 XRP'sini geri kazanmalarına izin veren muhasebe kararlı sürüm 1.4.0'a erişim sağlayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ