Avusturyalı okul savunucusu Jeffrey Tucker, Ripple'ın XRP'sinin dünyayı potansiyel olarak değiştirebilecek çok önemli bir teknoloji olduğunu ifade ediyor.

Ripple’ın XRP’sine Yeni Vurgu: Parlak Teknoloji

Amerikan Ekonomik Araştırma Enstitüsü'nde (AIES) yayın direktörü olarak görev yapan Amerikalı iktisatçı Jeffrey Tucker, Ripple'ın XRP'sinin "parlak bir teknoloji" olduğunu belirtti. Tucker, Ripple'ın zirveye hızlı yükselişinin, SWIFT gibi geleneksel finansal sistemlerin başarısız olmasıyla tahrik edildiğini açıkladı.

Tucker Today Russia'ya verdiği demeçte, "Gelişmekte olan son derece önemli bir teknoloji olduğunu düşünüyorum, çünkü bu modası geçmiş SWIFT sisteminin başarısızlıklarından ilham alıyor." diyor.

Dünyayı Değiştirmek

Tucker, "sokaktaki adam" anlamındaki yatırımcıların çoğu bu tescilli teknoloji ile ilgilenmese de XRP'nin dünyayı potansiyel olarak değiştirebileceğini söyledi. Ripple, eski finansal sistemlerin başarısızlığından ilham alıyor ve yaygın küreselleşme çağında hızlı para transferleri sağlıyor. Dahası, önde gelen ekonomistlere göre, XRP istikrar açısından sınır ötesi ödemeler yapmaktan daha değerli.

"XRP" ve "kararlılık" kelimeleri, bu yıl tokenın fiyatının yüzde 56'dan fazla değer kaybettiği göz önüne alındığında gülünç gelebilir. Ancak, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, işlemleri neredeyse anlık olduğu için XRP'nin SWIFT'den daha az volatil olduğunu belirtti.

XRP Bir Menkul Kıymet Değil

Ripple'a karşı XRP tokenlerinin yasadışı satışı konusunda bekleyen bir toplu dava var. XRP'nin menkul kıymet statüsüne ağırlık vermesi istendiğinde, Tucker onu güvenli bir şekilde sınıflandırmaya şiddetle karşı çıktı. ABD'deki federal güvenlik yasalarının bu tür en son teknolojilerle ilgili olmadığını iddia ediyor ve şöyle diyor:

"Yapmaya çalıştığımız, bu süper modern 21. yüzyıl teknolojilerini ve eski 20. yüzyıl kategorilerini yeniden sınıflandırmak. Aslında hiçbir anlamı yok."

Daha sonra, SEC'in bunu yapmaya devam etmesinin tek sebebinin düzenlemeleri korumak ve bürokratları kurtarmak olduğunu söylemeye devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ