Blockchain ödeme ağı Ripple, bir halka arz (IPO) başlatırken, aslında çoğunluk hissesine sahip olduğu kripto para birimini devalüe edebilir.

Ripple IPO’su XRP Fiyatına Nasıl Etki Edecek?

Blockchain ödeme ağı Ripple, bir halka arz (IPO) başlatırken, aslında çoğunluk hissesine sahip olduğu kripto para birimini devalüe edebilir.

Birkaç piyasa katılımcısına göre, Ripple halka açıldığı zaman altcoin XRP'nin kaderi için potansiyel etkileri bulunuyor.

Ripple IPO’su: XRP için Patlama mı Çöküş mü?

Şirketin CEO'su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz hafta gelecek yıl içinde bir halka arz gerçekleşebileceğini ima etti.

XRP fiyatlarının işaretlenmesi karşısında, büyük bir para toplama etkinliğinin arkasındaki itici güç yorumcular için son derece açık. Ancak Tokenın değerini ne yöne çevireceği hususu net değil.

Analist Rakesh Upadhyay, “Ripple yollarına devam etmesine rağmen, küresel para transfer sistemini önemli ölçüde bozmadı. Başlangıçta, halka arzdan sonra piyasa katılımcıları sabırlı olabilir, ancak yakında sonuç arayacaklar. Sonuçlar gelmediğinde fiyatlar zarar görecek ” açıklamasında bulunuyor.

Upadhyay için, Ripple’ın büyük bankalar ve diğer işletmelerle olan çeşitli anlaşmalarına rağmen ilerleme eksikliği, daha zor zamanların geleceği anlamına geliyor.

Likiditenin sorunlu kaldığının bir göstergesi, Ripple’ın XRP'yi kitelesel olarak satması. 2019 yılında bu satışlar her zamankinden daha büyüktü. Halka arz duyurusu bile XRP / USD seviyesini önemli ölçüde yükseltemedi.

Upadhyay “Fiyattaki keskin düşüş Ripple'ın para toplamasını zorlaştıracak. İşlemlerini finanse etmek için yeterli para kazanmadığını gösteren tokenlar satıyor. Ancak daha önce olduğu gibi, halka arzdan sonra, Ripple önceden ilan etmeden token satamayacak. Açıklandığında, bu yine fiyatlara zarar verecek. ”

Farklı Türde Bir Satış

IPO, XRP satışlarından sonra zaten incelenmekte olan alıcı iştahları için bir turnusol testi olacaktır.

“Birçoğu Ripple'ın XRP'yi düzenli olarak sattığını tekrar eden bir 'Halka Arz' olarak zaten hissedar haklarını saklı görüyor.” Scott konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Yani bu aslında Ripple'a zarar verebilir - sadece operasyonel maliyetlerini ve piyasadaki dampingin iş modelini değil, daha da önemlisi XRP'nin varlığını sorgulayacaktı.”

Aksine, katılımcı ve eski eToro analisti Mati Greenspan için bir IPO, Ripple'ın XRP karşısındaki konumunu güçlendirmesine izin verebilir.

“Benim düşüncem olumlu olacağı yönünde. Ripple için ek finansman, tokenları satmak için daha az sebep anlamına gelir ”diye özetledi.

TechCrunch ve hedge fonu Arrington XRP Capital'in kurucusu Michael Arrington, takipçilere halka arz etrafında “FUD'yi göz ardı etmelerini” söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ