XRP fiyatı, devam eden davanın sonuçlanması beklentileriyle son 30 gün içinde yüzde 18,5 civarında arttı.

Ripple: Kapalı Toplantı SEC vs XRP – Bu Uzlaşma ve Fiyat Ayı Mı Olacak?

XRP fiyatı, devam eden davanın sonuçlanması beklentileriyle son 30 gün içinde yüzde 18,5 civarında arttı.
Son 30 gündeki artış, muhtemelen Ripple ve SEC davasının olası bir çözümüne atfedilebilir.
Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, diğer adıyla SEC, 20 Ekim 2022 Perşembe günü için bir toplantı planladı. Tartışılacak konular arasında 'ihtiyati tedbirlerin kuruluşu ve çözümü, idari işlemlerin kuruluşu ve çözümü, dava taleplerinin çözümü, ve incelemeler ve icra işlemleri ile ilgili diğer hususlar.

Bu vesileyle, iki yıldır devam eden davada olası SEC ve Ripple uzlaşması hakkında bir düşünce uyandırıyor. Piyasa verilerimize göre, XRP fiyatı geçen yıl yaklaşık yüzde 57 düşüşle 0,461098 dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, varlık son 30 günde yüzde 18,5 civarında arttı.

Son 30 gündeki XRP fiyat artışı, muhtemelen Ripple vs SEC davasının olası bir çözümüne atfedilebilir. XRP'nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusundaki tartışmalar, altcoinlerin çoğunda çoğaltılacaktır. Ayrıca, çoğu kripto şirketi, önde gelen finansal araç olan bir tokene sahiptir.

Hal böyle olunca durum, kripto ve blockchain topluluğu tarafından büyük ölçüde tüm dünyada bekleniyor. SEC belgesine göre, bugünkü toplantı halka kapalı olacak ve yalnızca üst düzey yetkililerin erişimine açık olacak.

“Kapalı toplantıya Komiserler, Komiser Danışmanları, Komisyon Sekreteri ve kayıt sekreterleri katılacak. Konuyla ilgisi olan bazı personel üyeleri de orada olabilir” dedi.

XRP Fiyat Piyasası Görünümü

XRP, sektördeki en eski ancak iyi performans gösteren kripto varlıkları arasında yer alıyor. Kurumsal fayda, özellikle Trump yönetiminin SEC vs Ripple davasını başlatmasından ve birkaç kripto para borsasının XRP'yi alım satım hizmetlerinden çıkarmasına neden olduktan sonra, son birkaç yılda XRP piyasa görünümünü büyük ölçüde destekledi.

Piyasa verilerimize göre, XRP'nin piyasa değeri 22.960.216.261$ ve 24 saatlik işlem hacmi 1.530.674.225$'dır.

SEC, çoğunlukla Ripple'ın aylık serbest bırakılması için kilitli yaklaşık 50 milyar XRP rezervine bakıyor. Beyaz Saray geçtiğimiz günlerde kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisindeki 'yırtıcı' davranışları desteklemeyeceğini açıkladı.

Ripple'ın sahip olduğu XRP rezervlerinin sonsuza kadar yakılmak üzere bir sıfırlama adresine gönderilmesi mümkündür. Bununla birlikte, Ripple CTO'su David Schwartz liderliğindeki XRPL geliştiricileri, devam eden dava davasına rağmen ağı kurmaya devam ediyor.

Bu haftanın başlarında, XRPL geliştiricileri, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) yan zinciri aracılığıyla Ethererum Dapps'i karşılamaya hazırlandıklarını duyurdular. Hareketin, artan Dapps yoluyla XRPL'nin etkinliğini artırması bekleniyor. Bu arada, XRP fiyatı çok yıllı bir kama konsolidasyonunda sıkışıp kalıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ