Kurumsal blok zinciri ve kripto çözümleri sağlayıcısı olan Ripple, bugün Berlin merkezli bir girişim olan Lunu ile bir ortaklık duyurdu.

Ripple, Kripto Para Biriminin Benimsenmesini Hızlandırmak İçin Lunu İle İşbirliğini Duyurdu

Kurumsal blok zinciri ve kripto çözümleri sağlayıcısı olan Ripple, bugün Berlin merkezli bir girişim olan Lunu ile bir ortaklık duyurdu. İşbirliği, Lunu perakendecilerinin kripto para birimini Ripple'ın Likidite Merkezi aracılığıyla bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini görecek.

Kurumsal blok zinciri ve kripto çözümlerinde lider olan Ripple, Berlin merkezli şirketin lüks perakendecilerini Ripple'ın Likidite Merkezi'ni kullanarak mağazada ve çevrimiçi bir ödeme şekli olarak kripto para birimini kabul etmede desteklemek için Lunu ile bir ortaklık duyurdu.

Lunu, müşterilerinin malları için özel olarak tasarlanmış PoS terminalleri aracılığıyla kripto para biriminde ödeme almalarını sağlar. Ripple ile ortaklık, şirketin fiat için kripto para birimi değişimini optimize eden Liquidity Hub ile işlemleri hızlandırmasına yardımcı olacak. Akıllı sipariş yönlendirme ile Ripple Liquidity Hub, API aracılığıyla kripto para borsalarından, OTC platformlarından ve piyasa yapıcılardan en iyi fiyatları sağlar. Ürün, çeşitli aracılar arasında fon dağıtma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Lunu Ürün Direktörü Rajesh Madhaiyan, ortaklık hakkında şunları söyledi;

Lüks perakendeciler için en son trendleri takip etmek hayati önem taşıyor ve ödemeler söz konusu olduğunda en büyük yenilik, gelişen kripto sahnesinden geliyor. Lunu sayesinde bu perakendeciler, sayıları sürekli artan yeni, daha genç, daha varlıklı kitlelere erişiyor. Ripple ile ortaklığımız, ödeme yöntemlerinin çeşitliliğini genişleterek ve perakendecilerin markalarını daha yenilikçi ve ilerici olarak tasvir ederek perakendecilerin müşteri hizmetleri tekliflerini büyük ölçüde etkileme potansiyeline sahiptir.

Ripple, dijital varlıkları optimize edilmiş fiyatlarla elde etmek için anahtar teslim entegrasyon ve akıllı sipariş yönlendirmesi sunan uzun vadeli kripto benimsemeyi desteklemek için Liquidity Hub'ı başlattı. Ripple Avrupa Genel Müdürü Sendi Young şunları söyledi;

Kripto likiditesi, ödemelerden borç vermeye ve krediye kadar tüm Ripple çözümlerinin temelini oluşturan ortak konu. Amacımız, müşterilerimizin ve onların müşterilerinin yararına bir dizi kurumsal odaklı kripto ürünleri oluşturmaktır. Bu nedenle, Lunu'nun lüks perakende müşterilerinin satış noktasında kripto ödemelerini kabul etmelerini sağlayacak Liquidity Hub için bu harika yeni kullanım örneği bizi çok heyecanlandırıyor.

LUNU'nun Kripto Endüstrisindeki Rolü

Gerçek dünyada kripto para birimlerinin daha fazla kullanımını teşvik etmek için tasarlanmış bir ödeme ağ geçidi geliştiricisi. Şirket, kullanıcıların kripto para birimlerini perakende işlemlerde pahalı değişim ücretleri olmadan satış noktasında yerel para birimi olarak anında harcamasına olanak tanıyan kripto para birimi tabanlı ödeme işleme çözümleri sunar ve işletmelerin merkezi olmayan döviz kurlarından ve sınırsız likiditeden yararlanmasına olanak tanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ