Blockchain odaklı havale şirketi Ripple, fintech'teki en değerli şirketlerin yeni listesinde yeni bir sıralamaya ulaştı.

Ripple Kripto Sektöründe Atılımını Sürdürüyor

Blockchain odaklı havale şirketi Ripple, fintech'teki en değerli şirketlerin yeni listesinde yeni bir sıralamaya ulaştı.

San Francisco havale şirketi, Aralık ayında C Serisi finansman turunda 200 milyon dolar topladıktan sonra 10 milyar dolar değerinde bir şirket haline geldi. Forbes'a göre, Amerika 2020'deki en büyük 10 fintech şirketi, Ripple'ı 35 milyar dolar değerindeki ödeme işleme devi Stripe'nin hemen arkasında ve 8.1 milyar dolar değerinde kripto para borsası Coinbase'in hemen önüne yerleştiriyor.

Robinhood, Chime, Plaid, SoFi, Credit Karma, Opendoor ve Root ilk 10'u tamamlıyor.

Ripple’ın değerlemesi kısmen, piyasa değeri itibariyle üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP'nin toplam arzının yarısından fazlasının sahipliğinden kaynaklanıyor.

Geçen yıl, şirket 500.000.000 $ XRP sattı ve Forbes'a göre, hasılatları blockchain ve kripto para birimi girişimlerine yatırım yapmak için kullandı. Temmuz 2019'da Ripple, bağış toplama kolu Xpring aracılığıyla toplam yatırımlarda bu tutarın milyar dolara ulaştığını açıkladı.

İşte Ripple’ın yıl boyunca satışlarına bir bakış.

1. Çeyrek: 169,42 milyon dolar

2. Çeyrek: 251,51 milyon dolar

3. Çeyrek: 66,24 milyon dolar

4. Çeyrek: 13.08 milyon dolar

 Ripple’ın bağış toplama ve geliştirme kolu Xpring, Kava Labs, Dharma Protocol, Raised in Space Enterprises, Robot Ventures ve SendFriend  gibi kripto tabanlı girişimlere yatırım yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ