Ripple Kurucusundan Çin, Blockchain ve Kripto Para Açıklaması

Ripple Kurucusundan Çin, Blockchain ve Kripto Para Açıklaması

Çin'in ezici bir şekilde Blockchain'i benimsemesi, teknoloji sektöründe iyimserlik dalgasına neden oldu. Ripple kurucusu Chris Larsen bir röportajda kripto topluluğuna övgüde bulunurken, aynı zamanda ABD'deki düzenleyicilerin de sahaya çıkmaları gerektiğine inanıyor.

ABD Hamle Yapmalı

Larsen, ABD’nin olağanüstü bir hamle yapmasını dilerken, Amerika Birleşik Devletleri’nde blockchain ve kripto para alanındaki gecikme tehlikesini vurguluyor.

Ripple'nin kurucusu Chris Larsen, Çin'in blok zinciri endüstrisine yönelik olumlu hareketini takdir ediyor. Larsen, San Francisco’da düzenlenen Blockchain Week'teki röportajında Çin'den etkilendiğini belirterek, ABD'li düzenleyicilerin Çin cumhurbaşkanı Xi Jinping’in teknolojiyi onaylamasının ardından karşılaştıkları baskıdan bahsediyor.

Bu benimsemenin olağanüstü bir hareket olduğunu belirten Larsen, Çin'in Blockchain'e olan inancının kritik öneme sahip olduğuna inanıyor.

Çin'in Hamlesi Anlamlı

Çin'in bu alana katılımıyla ilgili olarak Larsen,  şu açıklamayı yapıyor: 

“Ve ben şimdi Çin’in hareketiyle birlikte düşünüyorum. Bu hareketi tam da yapay zeka ve kuantum bilişim ile kritik teknolojiler listesine koymak, bu çok büyük hareket bence. Muhtemelen bir kırılma anı. Bence bunun ne anlama geldiğini sorarsanız, ABD düzenleyicilerinin adım atması gerektiği anlamına geliyor.”

Larsen ayrıca, Çin'in oynadığı böylesi bir rolün düzenleyicilerin defter teknolojisini benimsemeleri için bir rehber olması gerektiğini vurguluyor. Larsen’e göre, finansal kuruluşlarla yapılan işlemler, düzenleyicilerin faaliyet göstermesinde gecikmeye neden olmakta.

Larsen ayrıca “Yine de diğer fark, finans ve sadece veri ile uğraşmakta olduğumuzdan çok daha karmaşık. Kelimeler çok şey ifade edebilir. Ancak Para neticede mermiyi satın alabilir.”  açıklamasını yapıyor. Yetkililerin, Amerika Birleşik Devletleri'nin blockchain alanında geride kalması tehlikesine vurgu yapmaları gerektiğini belirten Larsen, blockchain ve kripto para alanına yetkililerin daha fazla destek olmalarına vurgu yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ