Dünyanın üçüncü büyük kripto para birimi XRP, yazı yazılırken 0.190 $ 'dan işlem görüyordu. Mütevazı toparlanma çabalarına rağmen, XRP şu ana kadar 2020 kayıplarını geri kazanamadı.

Ripple Likidite Endeksi Bu Koridorda Yeni Zirvesine Ulaştı

Dünyanın üçüncü büyük kripto para birimi XRP, yazı yazılırken 0.190 $ 'dan işlem görüyordu. Mütevazı toparlanma çabalarına rağmen, XRP şu ana kadar 2020 kayıplarını geri kazanamadı. Bununla birlikte, XRP’nin kötü fiyat performansı, dünyanın farklı koridorlarındaki havale talebinin artan talebini karşılayamadı ve en son ve en önemlilerinden biri RippleNet’in Avustralya koridorudur.

Avustralya’nın havale piyasası son birkaç on yılda güçlü bir performans sergiledi. Özellikle, 7,2 milyar dolarlık çıkışlar, 2018 yılında ülkenin GSYİH'sının% 0,5'ini oluşturdu. Avustralya, Çin, Hindistan, Vietnam, İngiltere ve Filipinler gibi ülkelere havale gönderenler var.

Avustralya'da da fintech unicorn olarak bilinen tanınmış bir RippleNet üyesi Airwallex, yakın zamanda 160 milyon dolarlık fon sağladı. Bu gelişme, RippleNet’in artan küresel ayak izi ve genişleme planlarının ardından geldi.

Sadece birkaç gün önce, San Francisco merkezli blockchain firması Ripple, RippleNet aracılığıyla 120'den fazla ülkeye sınır ötesi havaleler sunan bir firma olan Malezya firması MoneyMatch ile bir ortaklık duyurdu. Bir başka ortaklık, Tayland’ın en eski finans kurumu Siam Commercial Bank tarafından Azimo ile RippleNet kullanarak uluslararası havaleler sunmak için kuruldu.

Avustralya ekosistemine geri dönersek, genel olarak kripto para birimi yaygın olarak kullanılmayabilir, ancak müşteriler sınır ötesi havale hizmetleri için RippleNet’in ODL'sini giderek daha fazla kullanmaktadır. FlashFX Etkinleştirme Görevlisi Nicolas Steiger’in, Avustralya bankalarının ODL'nin benimsenmesi ve ihtiyaç eksikliği ve / veya düzenleyici netlik eksikliği ve yetersizliği nedeniyle zayıf olma olasılığı hakkındaki yorumlarına rağmen, rakamlar olumlu olmaya devam etti.

Bu durum, 15 Nisan'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14,38 milyonu kaydeden bir likidite Bot Endeksi tarafından yayınlanan BTC Piyasaları için Likidite Endeksi XRP / AUD grafiği ile kanıtlanmıştır.

Avustralya'nın Bitcoin pazarındaki XRP likiditesi, Ocak 2020'nin ilk haftasında büyük bir ilgi kazandı ve bu, 9 Şubat'ta ilk kez 5 milyona ulaştığı ilk önemli kilometre taşına ulaştı. Yol boyunca kayda değer düşüşlere rağmen, rakamlar yükseliş eğilimini sürdürdü.

 Likiditedeki son artış, piyasanın Bitcoin fiyatındaki artıştan sonra yaşanan toparlanma ile gerçekleşti. COVID-19 krizindeki yükseliş fiyat hareketini takiben, son birkaç gün içinde, 13 Nisan'da 33.53 milyon likiditeye ulaşan en eski XRP / MXN ODL endeksi de dahil olmak üzere, diğer birkaç Ripple endeksi de yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ