Mart ayında 0.11 $ 'ın en düşük seviyelerinden ikinci en büyük altcoin, en düşük seviyelerden % 100'ün üzerinde toparlandı. Bitcoin geçen hafta 9.400 $ 'ı aşarken, XRP bir makro düşüş trendinden sonra güç göstererek 0.23 $' ı aştı.

Ripple Makro Aşamada Boğa Aşamasına mı Geçiyor?

Mart ayında 0.11 $ 'ın en düşük seviyelerinden ikinci en büyük altcoin, en düşük seviyelerden % 100'ün üzerinde toparlandı. Bitcoin geçen hafta 9.400 $ 'ı aşarken, XRP bir makro düşüş trendinden sonra güç göstererek 0.23 $' ı aştı.

Bu güç yakın zamanda XRP'nin 50 günlük basit hareketli ortalamasını aşmasına izin verdi. Normalde, bu seviye kararlı bir yükseliş işareti olarak görülür, çünkü bu seviye genellikle “işaretin çizgisi” olarak kabul edilir.

Yine de analistler, kripto para biriminin henüz yükseliş göstermediğini gösteren teknik ve blok zinciri metriklerin bir birleşiminin olduğunu söylüyor.

Brave New Coin'de bir kripto analisti olan Josh Olszewicz, yakın zamanda XRP hakkında kapsamlı bir analizi yayınladı.

Büyük kripto para birimi için blok zinciri görünümün şu anda iyi olmaktan uzak olduğunu buldu.

Hem ortalama işlem hacimleri hem de XRP defteri üzerindeki aktif adres sayısı 2018'in en yüksek seviyelerinden bu yana azaldı. Aynı zamanda, bir ağın ekonomik aktivitesini belirlemek için kullanılan bir oran olan XRP’nin NVT'si daha düşük bir eğilim göstermiştir.

Bu izdiham Olszewicz'i sonuca götürdü:

“Son birkaç yıldaki sayısız RippleNet ortaklıklarına ve duyurularına rağmen, zincirleme metrikler sürekli bir etkinlik artışı göstermiyor.”

Benzer bir şekilde, eToro ve TIE'nin bir raporu, XRP’nin sosyal medya topluluğunun hızlı bir şekilde küçüldüğünü buldu.

2020 yılının ilk çeyreğinde iki firma, kripto para birimini “tartışan” Twitter kullanıcılarının sayısının % 16 düştüğünü, aynı zamanda ise varlığın % 9.51 azaldığını gözlemledi.

Buna ek olarak, bir kripto tüccarı tarafından paylaşılan veriler, Ripple Telegram kanalındaki birey sayısının Haziran 2018'den bu yana üyelerde % 63.89 kayıp gördüğünü ve 64.525 üyeden 23.299'a düştüğünü gösterdi.

Düşüş blok zincirine ek olarak, analistler XRP'nin teknik olarak kötü bir durumda olduğuna inanıyorlar. Bu, yukarıda belirtilen 50 günlük hareketli ortalama geri kazanıma rağmen gelir.

Bir trader XRP'nin fiyat hareketinin son iyileşmeye rağmen “süper zayıf gözüktüğünü” yazdı:

“Fiyat eylemi bu işaretli aralığın içinde bile kapanamaz […]. Haftalık kapanışa kadar biraz zamanım var ama şu anda long ve taze bir pozisyon almıyordum. […] Sonraki 0,18 dolara geri dönüş? ”

Bu düşüş hissi, kripto araştırma firması Blockfyre'deki teknik analiz başkanı tarafından da tekrarlandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ