Ripple ODL müşterisi Bitso, ABD ve Meksika arasında kripto tabanlı Whatsapp havalesini başlatmak için Felix Pago ile ortaklık kurdu.

Ripple, Meksika ve ABD Arasında Kripto Tabanlı Whatsapp Havalesini Başlattı

Ripple ODL müşterisi Bitso, ABD ve Meksika arasında kripto tabanlı Whatsapp havalesini başlatmak için Felix Pago ile ortaklık kurdu. Bitso ve Felix Pago, diğer Latin Amerika ülkelerine açılmayı planlıyor.

Ripple'ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL), Latin Amerika sınır ötesi yerleşim koridorunda daha fazla ilgi görüyor. Ripple ortağı ve Latin Amerika'nın en büyük kripto para platformu Bitso, ABD ve Meksika arasında WhatsApp tabanlı kripto destekli ödemeleri etkinleştirmek için havale sağlayıcısı Felix Pago ile güçlerini birleştirdi.

CrownFund Insider adlı haber kuruluşu ilk olarak ortaklığı bildirdi ve Bitso ile Felix Pago'nun anlaşmasının uzun vadeli hedefinin, Bitso'nun hâlihazırda önemli bir varlığa sahip olduğu Brezilya, Kolombiya ve Arjantin de dahil olmak üzere Latin Amerika'daki diğer ülkeleri de kapsayacak şekilde genişletmek olduğunu ekledi.

Meksika havale koridoru, Latin Amerika bölgesindeki en büyük koridorlardan biridir. 2021'de Meksika, 2021'de tahmini olarak 51,6 milyar dolarlık havale aldı ve bu, tüm Latin Amerika havalelerinin %40,4'ünü oluşturuyor. Bölge aynı zamanda yıl içinde, yıldan yıla yüzde 26'lık bir büyümeyle 127,6 milyar dolarlık rekor bir havale aldı.

Felix Pago, "sohbet havale teknolojisi" sağlayıcısıdır. 2022'nin başlarında başlatılan ödeme hizmeti, WhatsApp üzerinden çalışır. Kullanıcıların anlık mesajlaşma platformu üzerinden gerçek zamanlı olarak ödemeli bir metin mesajı göndermek kadar kolay bir şekilde işlem yapmalarına olanak tanır.

Ortaklık ile Bitso, kullanıcıların karmaşık kripto altyapısında gezinmek zorunda kalmadan Peso olarak alınan ABD dolarını sorunsuz bir şekilde göndermelerine olanak tanıyan bir arka uç kripto sağlayıcısı olarak çalışacak. Félix Pago'nun kurucu ortağı Bernardo García, şirketin Meksikalı ailelere bu "temel hizmeti" sağlamak için Bitso ile ortak olmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

"Milyonlarca kullanıcı için kripto ile sınır ötesi ödemeleri başarılı bir şekilde yapan şeffaf ve düzenlenmiş bir şirket olarak itibarı ve deneyimi nedeniyle bu ödemeleri kolaylaştırmak için Bitso'yu seçtik" dedi.

Bitso'nun İş Geliştirme Lideri Carlos Lovera, ortaklığın son derece kolay, ucuz ve göndermesi hızlı olan havaleleri teşvik edeceğini ve kriptonun gerçek sorunları çözebileceğini ve insanlara doğrudan fayda sağlayabileceğini göstereceğini ekledi.

XRP, ODL Hizmetinin Benimsenmesinden Uzun Vadede Faydalanacak

Bitso ve Felix Pago ortaklığı, Ripple'ın ODL hizmetinin kaydettiği tek yeni genişleme değil. XRP'yi kullanan ODL, küçük ve orta ölçekli işletmelerden ve tüccarlardan perakende ödemelere hizmet vermenin yanı sıra daha fazla havale piyasasına giriyor.

Yıl, ODL'nin Avustralya ve Brezilya gibi havale pazarlarına girdiğini ve ayrıca BAE ve Afrika'da genişlediğini gördü. Ripple, 2022'de tüm havale koridorlarının %90'ında bir varlığa sahip olduğunu bildirdi.

Bu arada, XRP'nin fiyatı kısmen kripto ayı piyasası ve ayrıca şirkete karşı SEC davası nedeniyle baskılanmaya devam etti. Son 24 saatte XRP %1,25 düşüşle 0,38 dolardan el değiştiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ