SEC, sanığın hareketine karşı çıkmadı. 2022'nin kalan ayları bu hukuk savaşında kritik olabilir.

Ripple, Menkul Kıymetler Davasında Küçük Bir Zafer Daha Kazandı

SEC, sanığın hareketine karşı çıkmadı. 2022'nin kalan ayları bu hukuk savaşında kritik olabilir.

Blockchain firması Ripple, kendisini SEC'in iddialarından aklama teklifinde küçük bir zafer elde etti. Son duruşmada SEC, Ripple'ın Daubert meydan okuma hareketlerinde görünen taraf olmayanlar için koruma arayışına itiraz etmedi. James K. Filan tarafından Twitter üzerinden yapılan son güncellemelere dayanarak, “Daubert hareketleri için SEC, Ripple'ın aşağıdakileri gizleme dilekçesine itiraz etmedi:

Ripple daha önce, Ripple'ın iş ortakları, kripto katılımcıları ve isimleri Daubert hareketlerinde yer alan Ripple personeli gibi taraf olmayanların ayrıntılarını korumak için mahkemeden izin istemişti. SEC'in Ripple'ın mühürleme dilekçesine ilişkin Yargıç Torres'e verdiği yanıt, “SEC, sanığın hareketine karşı çıkmayacak. Davalının beyanlarına göre, bu hareketler için mühürleme standartlarının özet karar hareketlerinden farklı olduğunu değerlendirmektedir.”

Açıklamada ayrıca, "SEC, yukarıda belirtilen bilgi kategorilerinin özet karar için yeterince mühürlenebileceğini ve benzer mühürleme dilekçelerine itiraz etme münhasır hakkına sahip olduğunu kabul ediyor." Bu sonuç, John Deaton'ın özet karar brifinglerinin kamuya açıklanmasına ilişkin öngörüsüyle uyumludur.

Deaton, birçok kişinin bilmediği kanıtların ortaya çıkacağını öngördü. Bu tür kanıtlar, eski Ripple yöneticilerinin ve SEC yetkililerinin ifadelerini içerir. Daha önce, Yargıç Netburn, Ripple'ın yedi SEC yetkilisi tarafından yapılan kamuoyu açıklamalarının video kanıtını sağlamak için iki mahkeme celbi sunma dilekçesini de onayladı. Yargıç, SEC'in Ripple'ın bir gerçek keşfini yeniden başlatmaya çalıştığına dair iddialarını reddetti. Bu onay, blockchain firması için başka bir küçük kazanımı temsil ediyor.

Bu Yılın Kalan Ayları Önemli Olacak

James K Filan'ın yaklaşan önergelerle ilgili son güncellemesi ve hakimin kararları, bu yılın geri kalan aylarının bu dava için oldukça kritik olacağını gösteriyor. Filan, özet karar önergelerinin 15 Eylül'e kadar hazır olacağına dair bir beklenti olduğunu belirtiyor. Ayrıca, 18 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında, özet karara yapılan tüm itirazlar gönderilecek ve cevaplanacaktı. Dolayısıyla Hâkim nihai kararını 15 Kasım'dan sonra verecek.

Filan, Yargıç Torres'in 31 Mart 2023'e kadar bilirkişi önergeleri ve özet karar hakkındaki kararını vereceğini tahmin ediyor. Yakın zamanda Yargıç Torres, SEC'in önceki önergesini kapsamlı bir yanıtla kanıtlamak için önergesini kabul etti. Haftanın başlarında, SEC, ayrıntılı bir yanıtta 10 Ripple analistinin ifadelerini hariç tutmak için bir harekette bulundu.

Ripple ekibi, SEC'in hareketine itiraz etmedi ve cevap özeti başına 11 sayfaya izin verdi. Bazı endüstri analistleri, SEC'in en son Ripple talebine itiraz etmeme kararının stratejik bir hamle olduğuna inanıyor. Ancak, Ripple bu davanın son birkaç duruşmasında galibiyet aldı. En büyük kazancı, mahkemenin SEC'in müvekkil-avukat ayrıcalığının 2018 Hinman konuşmasını kapsadığı iddiasına itiraz etmesiydi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ