Ülkenin en eski ve en büyük bankacılık kuruluşu olan Mısır Ulusal Bankası RippleNet'e katıldı

Ripple Mısır’ın En Büyük Bankasıyla Anlaşma İmzaladı – Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?

Ülkenin en eski ve en büyük bankacılık kuruluşu olan Mısır Ulusal Bankası RippleNet'e katıldı

Blockchain devi Ripple son zamanlarda yerel haber yayını Youm7'ye göre Mısır Ulusal Bankası (NBE) ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Blockchain Kullanan İlk Mısır Bankası

En büyük Mısır bankası olduğu bilinen NBE, blockchain teknolojisini kullanan ilk bankacılık kurumu oldu. Artık üyeleri, neredeyse hiç vakit kaybetmeden sınır ötesi ödemeleri yapabilen RippleNet ağının bir üyesi durumunda.

NBE başkan yardımcısı Dalia El-Baz, RippleNet'in zaten 300 finansal kuruma sahip olduğunu ve gelecekte "katlanarak büyümesi"nin beklendiğini belirtti. Yeni ortaklık ile sağlanan faydalardan bahsetmişken, NBE'nin likidite yönetimini geliştirebileceğini ve yabancı para birimlerinde kazançlarını artırabileceğini belirtti.

En Büyük Havale Pazarlarından Biri

Ken Research'e göre Mısır, dünyanın beşinci büyük havale piyasası ve toplam işlem değeri olarak 20,5 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu, Ripple'ın bu ülkede bir dayanak bulmasının ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.

Upleto'nun rapor ettiği gibi, Ripple'ın kilit ortağı MoneyGram, yakın zamanda, müşterilerinin doğrudan banka hesaplarına havale almasına izin vermek için Suez Canal Bankası ile bir anlaşma imzalayarak Mısır'daki varlığını genişletti.

 Yazının yazıldığı sırada Ripple’ın XRP’si bu gelişme üzerine yüzde 6 yükseliş gerçekleşterek 0,286 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ