MoneyGram, Avrupa, Avustralya ve diğer büyük pazarlarda Ripple'nin Talep Edilen Likidite (ODL) çözümünü kullanmaya başlayacak.

Ripple, MoneyGram

MoneyGram, Avrupa, Avustralya ve diğer büyük pazarlarda Ripple'nin Talep Edilen Likidite (ODL) çözümünü kullanmaya başlayacak.

Blockchain şirketi Ripple, yatırım taahhüdünü tamamlamak için basın bülteninde belirttiği üzere MoneyGram'a 20 milyon dolar daha harcadı. Ripple artık MoneyGram'da (oy kullanmayan varantlar dahil) yüzde 15 hisseye sahip. MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Alex Holmes konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

"Ripple ile olan ortaklığımız hem geleneksel para transferi hem de dijital varlık endüstrisi için dönüştürücü bir durumda. İlk defa, para birimlerini saniyeler içinde hesaplıyoruz. Bu ilk başarı, Talep Üzerine Likidite kullanımımızı genişletmemizi teşvik ediyor."

Bir Kazan-Kazan Ortaklığı

Ripple ve MoneyGram, ortaklarına para transferlerinin maliyetini azaltmak için dijital token XRP'yi test etmek üzere bir pilot program yürütmek için imza attığında, 2018 yılına kadar işbirliklerine başladı. Haziran ayında, kripto para birimi devi, XRP'yi sınır ötesi ödemeler için kullanmasını gerektiren iki yıllık ortaklığın bir parçası olarak 30 milyon dolar değerinde MoneyGram hissesi satın almaya karar verdi. Ripple, hisse başına minimum 4,10 ABD doları karşılığında 20 milyon dolar daha fazla satın alabileceğini ifade etmişti.

O zaman Garlinghouse anlaşmayı tüm kripto para birimi endüstrisi için "önemli bir dönüm noktası" olarak gördüğünü belirtmişti. Ripple'ın blok zinciri teknolojisinin faydalarını kanıtlamasına yardımcı olabilirken, MoneyGram'ın karlı kalmak için mücadele eden şirkete yeni bir soluk verdiği vurgulanmıştı.

XRP İçin Yeni Pazarlar

Ortaklığın başarılı olduğu ortaya çıktı. Ripple'ın Talep Üzerine Likidite (ODL) çözümü artık MoneyGram tarafından yürütülen tüm MXN-USD işlemlerinin yüzde 10'unu işlemekten sorumlu. Daha önceden de bildirildiği üzere, XRP'nin likidite endeksi, yakın zamanda bir numaralı Meksika borsası olan Bitso'daki 6 milyonu aştı. Yeni enjekte edilen yatırımla MoneyGram, Avrupa ve Avustralya gibi diğer pazarlara açılmaya devam edecek. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

"Geçen ay, MoneyGram'ın Filipinler'e yapılan ödemeler için Talep Üzerine Likidite kullanmaya başladığını ve MoneyGram'ın Avrupa ve Avustralya'ya daha fazla genişlemesini desteklemekten heyecan duyduğumuzu duyurduk. Dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi, -border ödemeleri - MoneyGram ve Ripple buna bir örnek.”

Bunun XRP'nin kabul edilmesini daha da arttırması bekleniyor. 23 Kasım'da, XRP yeni bir günlük işlem hacmini yükseltti ve diğer üst düzeydeki koinleri geride bıraktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ