Blockchain firması Ripple geçtiğimiz günlerde şirketin 44 milyon dolarlık ortak yatırımla Nelnet Yenilenebilir Enerji ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Ripple, Nelnet Yenilenebilir Enerji İle İşbirliğini Duyurdu

Blockchain firması Ripple geçtiğimiz günlerde şirketin 44 milyon dolarlık ortak yatırımla Nelnet Yenilenebilir Enerji ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Dünyanın önde gelen kurumsal blok zinciri ve kripto para çözümleri sağlayıcılarından biri olan Ripple, geçtiğimiz günlerde 44 milyon dolarlık ortak bir yatırımla Nelnet Yenilenebilir Enerji ile işbirliği yaptıklarını duyurdu. Resmi bir basın açıklamasına göre, Ripple en son ortak yatırımın çoğunu finanse etti. Ortak yatırım, daha temiz ve daha istikrarlı bir enerji geleceğine geçişi desteklemek için ABD genelinde güneş enerjisi projelerine fon sağlayacak.

Ripple, İklim Anlaşmasının Bir Parçası

Nelnet, yakın zamanda yaptığı duyuruda, Ripple Nelnet Yenilenebilir Enerji Fonu tarafından finanse edilen güneş enerjisi projelerinin 35 yılda 1,5 milyon tonun üzerinde karbondioksiti dengeleyeceğinin tahmin edildiğini belirtti. Ripple, kripto iklim anlaşmasının bir parçasıdır. Ripple, küresel finans için karbonsuz bir geleceği kolaylaştırmak için 2021'de birkaç ortaklık kurdu. Geçen yıl, Blockchain şirketi, XRP Ledger'ı karbondan arındırmak için Energy Web ve Rocky Mountain Institute ile işbirliği yaptı. Kripto madenciliği, çevresel etkisi nedeniyle kripto topluluğunun içinde ve dışında sıcak bir tartışma konusu olmuştur. Birçoğu kripto para madenciliği için temiz enerji kullanımını savundu.

Ripple ve Nelnet, Karbon Ayak İzini Azaltma Taahhüdünü Gösteriyor

Son duyuru hakkında yorum yapan Ripple Sosyal Etki Başkanı Ken Weber şunları söyledi: “Temiz bir enerji geleceğini garanti etmek, yalnızca gelecekteki ekonomik büyümeyi sağlamak için değil, aynı zamanda daha sürdürülebilir bir dünya sağlamak için her sektörde büyük bir önceliktir. Kripto para birimlerinin ve blok zincirinin benimsenmesi büyümeye devam ederken, teknolojinin gelecekteki finansal sistemlerimizi destekleyeceği açıktır. Küresel olarak finansal hizmetlerin karbon ayak izini azaltma ve karbon negatif kripto para birimi endüstrisinin vaadini yerine getirme taahhüdümüzü sürdürürken Nelnet ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ