Ripple, resmi web sitesinde, bankaları ve şirketleri sistemlerini geliştirmek istiyorlarsa onlarla iletişime geçmeye davet eden Asya-Pasifik bölgesi hakkında bir makale yayınladı

Ripple ODL ile Asya-Pasifik Bölgesi

Ripple, resmi web sitesinde, bankaları ve şirketleri sistemlerini geliştirmek istiyorlarsa onlarla iletişime geçmeye davet eden Asya-Pasifik bölgesi hakkında bir makale yayınladı

Şu anda, APAC (Asya Pasifik) bölgesi havale alanında bir artış yaşıyor. Ancak, Ripple'ın kıdemli bir Ürün Pazarlama müdürü Pegah Soltani'nin bir makalesine göre, farklı yerel para birimleri arasında para transferi ile ilgili bazı sorunlar var.

Şu anda APAC pazarı yılda yaklaşık 2 milyar havale işlemi görüyor.

Ripple, yerel havale hizmetlerini ve bankaları, Ripple’ın XRP üzerinde çalışan İsteğe Bağlı Likidite ürününü kullanarak sistemlerini geliştirmek istiyorlarsa onlarla iletişim kurmaya teşvik ediyor.

APAC ülkelerinde nakit hâlâ hakim

Makale APAC bölgesinde, özellikle Filipinler, Tayland ve Avustralya'da, havale söz konusu olduğunda nakit para hala en büyük rolü oynuyor.

Yüzde 90'ı Tayland'da nakit olarak yerel ödeme değeri olarak adlandırılıyor.

“Nakit işlemler Tayland'ın iç ödeme değerinin şaşırtıcı şekilde  % 90'ını temsil ediyor.”

Aynı şey Filipinler için de geçerli. Makale, servis sağlayıcıların nakit ödemelerle ilgili büyük satış noktaları ile bağlantılı olması gerektiğini söylüyor.

Ripple’in Pegah Soltani’si  mevcut havale çözümlerinin küresel ölçekte ölçeklendirilmesi zor diye ısrar ediyor

Banka hesaplarını hedef para birimlerinde ön fonlama zorunluluğu ücretleri çok yüksek kılar.

Ripple ODL'yi Tanıttı

Yazar nihayet makaleyi sonuca götürüyor - Ripple’ın ODL'si APAC bölgesindeki havale ile durumu iyileştirebilir ve işlemleri çok daha hızlı ve daha ucuz hale getirebilir.

Soltani, bankalara ve havale servis sağlayıcılarına Talep Üzerine Likiditenin müşterilerine daha iyi hizmet vermelerine nasıl yardımcı olabileceğini görmek için Ripple ile iletişime geçme fırsatı sunar.

Ripple’ın APAC’deki varlığı güçleniyor

Ripple bazı APAC ülkelerindeki varlığını artırıyor. Ripple’ın ortağı MoneyGram, yerel kullanıcıların ODL aracılığıyla para göndermesi için bir web sitesi kurarak Singapur’daki varlığını genişletti.

Ayrıca, Ripple Latin Amerika'daki havale endüstrisinde lider olan Intermex ile bir ortaklık kurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ