MoneyGram, ülkenin büyük ticari bankası ile stratejik bir bağ kurarak Hindistan'daki varlığını genişletmeye devam ediyor

Ripple Ortağı MoneyGram, Federal Bank ile Ortaklığı Duyurdu

MoneyGram, ülkenin büyük ticari bankası ile stratejik bir bağ kurarak Hindistan'daki varlığını genişletmeye devam ediyor

MoneyGram , Hindistan'ın en büyük ticari bankalarından biri olan Federal Bank Limited ('Federal Bank') ile ortaklık kurdu .

Bundan böyle, bankanın müşterileri doğrudan hesaplarına gönderilen havale yapabilir, bu da evlerini terk etme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Hindistan havale piyasasını dijitalleştirmek

Bu bağlantı, geçen yıl 82 milyar dolara ulaşan, dünyanın en yüksek havale alıcısı olan Hindistan'da dijitalleşmeyi hızlandırmaya yardımcı olacak.

  Hindistan, Çin ve Meksika'yı geride bırakarak yurtdışında yaşayan (yaklaşık 17,5 milyon) en fazla insana sahip.

Federal Bank, Hindistan'ın dört bir yanında bulunan 1.251 şubesi ile milyonlarca müşteriye hizmet vermektedir.

MoneyGram'ın Grant Lines'ı , dijitalleşmede öncü olduğu kanıtlanmış Aluva merkezli bankayla bağlantı kurmaktan 'gurur duyduklarını' söylüyor :

Federal Bank, Hindistan genelinde finansal hizmetlerin dijitalleştirilmesinde öncü olarak biliniyor ve milyonlarca insana doğrudan banka hesaplarına para alma seçeneği sunmak için onlarla ortak olmaktan gurur duyuyoruz

Daha verimli sınır ötesi ödemeler

Hem MoneyGram hem de Federal Bank'ın 300'den fazla üyeye sahip hızla büyüyen RippleNet ağının üyeleri olduğunu belirtmek gerekir.

Hindistan Federal Bankası, sınır ötesi ödemeleri hızlandırmak ve yeni havale koridorlarına erişmek için Mart 2019'da blockchain şirketi Ripple ile stratejik bir ortaklığa girdi.

Geçen yıl, Ripple ayrıca MoneyGram'ın yüzde 10 hissesini satın aldı ve eski para transferi oynatıcısına yazılımını kullanması için ödeme yaptı .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ