Ripple'ın ortağı DeeMoney, Tayland'da küresel ödemeler için Visa ile güçlerini birleştiriyor.

Ripple ortağı, Tayland ve Avustralya

Ripple'ın ortağı DeeMoney, Tayland'da küresel ödemeler için Visa ile güçlerini birleştiriyor.
Novatti'nin sahibi olduğu International Bank of Australia (IBOA), Avustralya'da ödeme çözümünü başlatmak için onay aldı.

Son raporlar, Ripple ortağı DeeMoney'nin Visa ile ortaklığa girdiğini gösteriyor. Taylandlı FinTech devi ve Ripple ile 3 yıllık ortak, Visa Direct'i küresel ödeme platformuna tamamen entegre etmek için Visa ile ortaklık kurdu.

Bu ortaklık uyarınca, kullanıcılar dünya çapında ışık hızında sınır ötesi ödemeler gerçekleştirebilecek. Global bir ödeme çözümü olarak Visa, 170'ten fazla ülkede mevcuttur ve 160'tan fazla para birimini etkinleştirir. Bu, Tayland'daki DeeMoney kullanıcıları tarafından kolayca kullanılabilir hale gelir ve para göndermek için yalnızca alıcının Visa bilgilerine ihtiyaç duyar.

Bu ortaklığın zaman kazandıran özelliği onu çok çekici kılıyor. Visa, alıcıların işlemden sonra para alması için 30 dakikanın fazlasıyla yeterli olduğunu iddia ediyor. Geleneksel sınır ötesi ödeme çözümleriyle ilgili günlerin aksine.

DeeMoney CEO'su Aswin Phlaphongphanich, Visa'nın sunduğu değeri açıklıyor. Visa'nın hızının ve güvenliğinin onu gerçek zamanlı ödemeler için ideal hale getirdiğinden bahsetti.

Bu ortaklık, müşterilerimizin 160'tan fazla işlem para biriminde 170'den fazla ülkeye gerçek zamanlı olarak doğrudan arkadaşlarının veya ailelerinin banka kartı hesaplarına para göndermelerine olanak tanır. Ayrıca, geleneksel bankalarda mümkün olmayan hafta sonları ve tatiller de dahil olmak üzere 7/24 gerçek zamanlı ödemeler sağlar.

DeeMoney'nin Visa ile ortaklığı, Ripple ile daha önceki ortaklığının arkasına dayanmaktadır. Ortaklık, Tayland'daki uygun fiyatlı sınır ötesi ödemelerde müşterileri için anında ödeme sağlamayı amaçlıyordu.

Uluslararası Avustralya Bankası RADI Lisansı Aldı

Novatti'nin özel bankacılık kolu IBOA artık Avustralya'da tamamen faaliyet gösterebilecek. Avustralya İhtiyati Düzenleme Otoritesi (APRA), 2 Kasım 2024'e kadar Uluslararası Avustralya Bankası'na (IBOA) Kısıtlı Yetkili Mevduat Alma Kuruluşu (RADI) lisansı verdi.

Bu lisans, IBOA'nın Avustralya nüfusuna bankacılık hizmetleri sunmasına izin verir. Ayrıca Novatti'ye ödeme çözümünü Avustralya içinde ve dışında sınır ötesi ödemeler için yayma erişimi sağlar.

Novatti'nin şu anki genel müdürü Peter Cook yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kısıtlanmış bir bankacılık lisansı almak, Novatti'nin uzun vadeli stratejisinin gerçekleştirilmesinde çok önemli bir kilometre taşıdır ve birkaç yıllık yatırım ve geliştirmenin doruk noktasıdır.

Avustralya dışında yaşayan Avustralyalıların son tweet'lerinde görüldüğü gibi, bu lisans onayı sınır ötesi işlemlerini kolaylaştırdığı için heyecan getiriyor.

IBOA'nın CEO vekili Guy Carvalho yaptığı bir başka açıklamada, IBOA'nın ana odak noktalarından birinin altını çizdi. Fintech ortaklıklarını en yüksek öncelik olarak gösteriyor.

Yeni lisanslı banka, geleneksel bankaların fintech çözümlerinin yıkıcı temposuna yetişemediğinin gayet iyi farkında. Bu, özellikle yerel ve uluslararası ödemeler için alternatif çözümlere sahip bankalar için geçerlidir. Bu nedenle, Novatti ile önde olmak için teknolojiden yararlanmak üzere önceden planlanmış ortaklığı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ