Ripple, bugüne kadarki en büyük yatırımlarından birinin 140 milyar dolarlık video oyunu endüstrisini dönüştürmek için XRP kullanmak üzere tasarlandığını söyledi.

Ripple Oyun Sektörünü Dönüştürecek Peki Nasıl?

Ripple, bugüne kadarki en büyük yatırımlarından birinin 140 milyar dolarlık video oyunu endüstrisini dönüştürmek için XRP kullanmak üzere tasarlandığını söyledi.

Geçen yılın Mart ayında, Ripple’ın yatırım kolu Xpring, oyun şirketi Forte'nin blok zincir oyunlarını ana akıma getirmesine yardımcı olmak için 100 milyon dolar ayırdı.

Yeni bir blog yazısında Ripple, blockchain'in sektör için gerçekten “oyun değiştirdiğini” ve yatırımının, şirketleri teknolojiyi kullanarak sanal malların oyun içi satın alımlarını ikna etmek için tasarlandığını söyledi.

“Forte’nin topluluk odaklı platform geliştiricileri, blockchain teknolojisini oyun ekonomilerine entegre etmeyi kolaylaştıran, daha eşitlikçi iş modelleri, daha derin oyuncu katılımı ve tamamen yeni dijital etkileşim türleri sağlayan gerekli araç ve hizmetlerle silahlandırıyor…

Blockchain teknolojisinin önemli yeniliklerinden biri, oyuncular ve oyun geliştiricileri için yeni ekonomik ve yaratıcı fırsatların kilidini açma yeteneğidir - ancak çoğu için teknolojiye erişmek, kullanmak ve dağıtmak son derece zordur. ”

Ripple, Forte’nin teknolojisinin oyun ekonomilerini güçlendirmek ve geliştiricilerin kalkmasını ve çalışmasını kolaylaştırmak için zincirler arası uyumluluğa odaklanmak için kripto varlık XRP'yi kullanacağını söyledi.

“Forte, farklı blok zincirlerinde işlem yapmak için açık kaynak protokolümüz Interledger Protokolü'nden (ILP) yararlanıyor. ILP ile birlikte şirket, zincirler arası birlikte çalışabilirliği, güvenliği ve varlıklararası likiditeyi en üst düzeye çıkarmak için XRP dijital varlığını kullanıyor. ”

Forte kurucu ortağı Brett Seyler, blockchain teknolojisinin perde arkasındaki karmaşık oyun ekonomilerini önemli ölçüde basitleştirme gücüne sahip olduğunu söyledi.

“Çok taraflı katılım, açık pazarlar ve artan şeffaflık ile oyun ekonomileri yaratmak, durgun ekonomi tasarımı ile sonuçlanan karmaşıklık bozucu oyun geliştiricilerinin zorluğuna güçlü bir çözüm sunuyor.”

 Mart ayında Forte, Hi-Rez Studios, Netmarble, Magmic, nWay ve DECA Games'in sektör ortakları ağına katılan en son geliştiriciler olduğunu açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ