Ripple Labs, QR kodu ile sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için Tayland'ın en eski bankası Siam Commercial Bank ile ortaklık kurdu.

Ripple, QR Kodları Aracılığıyla Sınır Ötesi Ödemeleri Kolaylaştırmak İçin Tayland’ın En Eski Bankasıyla İşbirliği Yapıyor

Ripple Labs, QR kodu ile sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için Tayland'ın en eski bankası Siam Commercial Bank ile ortaklık kurdu.

Ripple bu uygulamayı Aralık ayında yaptığı Swell konferansında gösterdi. Kısa bir süre önce 200 milyon dolar c serisi fon toplayan Ripple Labs, Siam Commercial Bank ile birlikte çalışarak kullanıcıların (Hızlı Yanıt) QR kodu kullanarak uluslararası para göndermelerini kolaylaştıracak bir uygulama geliştirecek.

SCB Ayrıca Mikro Ödeme Hizmetleri de Sunabilecek

Ripple’in teknolojisini kullanan Siam Commercial Bank, müşterilerine havale hizmetleri ve mikro ödeme hizmetleri sunabilecek. SCB'de ticari bankacılık SVP'si Arthit Sriumporn, “Bugün para göndermek ve almak çok zor. İnsanlar fiziksel olarak bir banka şubesine gitmeli, uzun ve karmaşık formları doldurmalı ve ödemelerin alınmasını beklemeli. Hizmetimizle yurt dışından sevdiklerinize anlık ödeme havale edebilir ve onlar da paralarını anlık olarak alabilirler” açıklamasını yapıyor.

SCB Kamboçya, Laos, Myanmar ve Vietnam'a Açılmayı Planlıyor

Tayland’ın 112 yaşındaki bankası Kamboçya, Laos, Myanmar ve Vietnam’da büyümeyi planlıyor. Siam Commercial Bank, Singapur merkezli ödeme hizmetleri şirketi Liquid Group aracılığıyla sınır ötesi QR ödemeleri yapıyor. Ripple tarafından yapılan duyuruya göre, SCB’nin sınır ötesi ödeme uygulaması SCB Easy de Ripple teknolojisiyle çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ