Ripple, devam eden davanın nihai sonucuyla ilgilendiklerini belirten iki büyük şirketten destek aldı.

Ripple, SEC Davasında 2 Büyük Şirketten Büyük Destek Alıyor


Ripple, devam eden davanın nihai sonucuyla ilgilendiklerini belirten iki büyük şirketten destek aldı.
İki yıllık yasal zafer ve kayıplardan sonra, her iki tarafın da davayı sonuçlandırmak için bir özet karar vermesiyle dava sona erecek.
San Francisco merkezli fintech şirketi Ripple Labs Inc, SEC davasında iki büyük şirketten büyük destek aldı. En son güncellemeye göre, Filipinler merkezli bir sınır ötesi havale şirketi olan I-Remit ve Privat jet kiralama şirketi TapJets, XRP tokeninin faydasını göstermek için bir amicus brifingi dosyalamak isteyen davaya katıldı.

Ripple ve yöneticileri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından XRP tokenleri şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçlanıyor. Ripple bu iddiayı yalanladı ve SEC tarafından açılan davanın zamanlamasını ve ofiste geçirdiği süre boyunca Ethereum yanlısı bir firmadan milyonlar kazanan eski SEC direktörü William Hinman'ın çıkar çatışmasını sorguladı. Ripple aleyhindeki davanın Hinman'ın görev süresi boyunca açıldığını belirtmek önemlidir.

Hem Ripple hem de SEC, Yargıcın bir karar vermek için yeterli kanıta sahip olduğunu belirten bir özet karar başvurusunda bulunduktan sonra dava sonuçlandırılırken, iki büyük şirket ağırlıklarını Ripple Labs'a veriyor.

Ripple avukatı James K. Filan tarafından paylaşıldığı üzere I-Remit, Ripple'ı destekleyen resmi bir açıklama paylaştı ve mahkemeden bunu nihai kararına dahil etmesini istedi.

Ripple'ın ortağı olan I-Remit, Ripple'ı desteklemek için XRP tokenini kullanırken onu asla bir güvenlik olarak değil, hızlı, düşük maliyetli, sınır ötesi transfer için bir araç olarak gördüğünü belirtiyor. Şirket ayrıca SEC'i sektördeki otoritesini etkilemek için blok zinciri ve kripto para birimlerini yanlış yorumlamakla suçladı. Ayrıca SEC'in modern teknoloji anlayışından yoksun olduğunu iddia etti.

Ripple'ın yardımına koşan bir diğer şirket de Privat jet kiralama şirketi TapJets. Charter, XRP ödeme seçeneğini dahil etti. Belirteçle etkileşiminde, sözleşme, belirtecin banka çalışma saatleri dışında ödeme yapmak için kullanılabileceği için işi için “hayati” olduğunu belirtiyor. Bu, müşterilerinin istedikleri zaman veya günde uçuş rezervasyonu yapabilmelerini ve işlemleri tamamlayabilmelerini sağlamıştır. Ayrıca, teknolojiye büyük yatırım yaptığını ve tokenin bir menkul kıymet olarak kabul edilmesi durumunda şirketin büyük kayıplara uğrayacağını da ortaya koydu.

CNF'nin bildirdiği gibi, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse davayı kazanmaya olan güvenini dile getirdi. Ona göre durum çok net ve Ripple'ın kazanması an meselesi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ