Ripple'ın NFT'lerdeki ve ODL'deki küçük kazanımları, XRP'nin yüzde 50'nin üzerinde toparlanması ile büyük kripto para birimleri arasında en büyükler arasında yer alarak XRP için devasa bir dalgalanma yaratabilir.

Ripple: SEC Davasında Neredeyse Zafer ve Yeni Çeyrek Rakamları XRP

Ripple'ın NFT'lerdeki ve ODL'deki küçük kazanımları, XRP'nin yüzde 50'nin üzerinde toparlanması ile büyük kripto para birimleri arasında en büyükler arasında yer alarak XRP için devasa bir dalgalanma yaratabilir.

SEC, Ripple'a Karşı Davasında Giderek Kırılganlık Gösteriyor.

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal savaşa rağmen, Ripple, XRP'nin yükselişi için anıtsal olabilecek küçük kazançlar elde ediyor.

San Francisco merkezli blockchain firması, en son “Q3 XRP Piyasaları Raporunda”, çeşitli Ripple cüzdanlarında tutulan XRP miktarının, son çeyrekte olağanüstü arzın 50 milyar veya yüzde 50'sinin altına düştüğünü açıkladı. Rapora göre, bu dönüm noktası, Ripple ağının merkezi olduğu yönündeki eleştirileri ortadan kaldırması açısından önemliydi.

Ripple, Ripple Labs XRP Ledger Sürüm 1.9'u piyasaya sürdüğünden beri NFT alanında da ilerlemeler kaydediyor. Nisan ayında XLS-20 ile NFT işlevselliğini devnet'e getirdi. Eylül ayında Ripple, içerik oluşturucuların NFT projelerini XRP Ledger (XRPL) üzerinde pazara sunmalarına yardımcı olmak için 250 milyon dolarlık bir içerik oluşturucu fonu duyurdu. Halihazırda, NFT dünyasında moda devi Balmain, metaverse platformu 9LEVEL9, hayran odaklı Japon NFT pazar yeri Anife ve NFT spor platformu gibi NFT dünyasındaki kremalı isimlerin bir listesi XRPL üzerine inşa ediliyor.

Ripple'ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti de kasvetli kripto para piyasası durumuna rağmen 3. çeyrekte hokey benzeri bir büyüme yaşadı. Firmanın Brezilya gibi yeni pazarlara genişlemesi ve Travelex Bank, FOMO Pay ve iRemit gibi oyuncularla stratejik ortaklıkları, uygun fiyatlı sınır ötesi ödeme hizmetlerine olan talebi artırdı. ODL, toplu ödemeleri ve gerçek zamanlı ödemeleri etkinleştirmenin yanı sıra, önceden finanse edilen hedef hesaplara olan ihtiyacı ortadan kaldırırken, neredeyse anında ödeme sağlar ve likiditeye 7/24/365 erişim sağlar.

Hinman Konuşması Ripple Davasını Sona Erdirecek Mi?

Bununla birlikte, yukarıdaki kilometre taşlarına rağmen, Ripple'ın SEC ile olan yasal mücadelesi, ağın genel büyümesini ve dahası yerel tokeni XRP'yi engellemeye devam ediyor. Bununla birlikte, son birkaç hafta içinde, davadaki çeşitli gelişmeler, Ripple'ın kazanmasına giderek daha fazla işaret etti. Geçen ay, Ripple ve SEC, ilgili özet karar hareketlerini mühürlü olarak sundular. Geçen hafta, SEC, Ripple'ın avukatına göre “mücadeleye değer” olan uzun süredir aranan “Hinman Speech” belgelerini yayınladıktan sonra Ripple devasa bir galibiyet elde etti.

Davanın yıl sonuna kadar sürmesi muhtemel olsa da, SEC davayı yavaşlatmaya çalıştığı görülen belgeleri dosyalayarak giderek daha fazla yenilgi belirtileri gösteriyor. Dahası, yasama yetkilerinin dışında hareket ederek ve “yargı yetkilerini Kongre tarafından kendilerine verilen yetkinin çok ötesine izin verilmeyecek şekilde genişletebileceği umuduyla yasayı yeniden yapmaya” teşebbüs ederek çoğu kripto taraftarı, düzenleyicinin davasının başarılı olduğunu görmüyor.

Bu arada, XRP, büyük ölçüde piyasanın genel yönünde hareket ederek, mahkemenin kararı öncesinde sabit kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, geçtiğimiz ay, kripto para birimi, Haziran ayında yıllık en düşük 0.28 $ 'a dokunduktan sonra yüzde 50'den fazla iyileşmeyi başardı. Perşembe günü kısa bir düşüşün ardından XRP, verilerimize göre son 24 saat içinde yüzde 1,94 düşüşle 0,46 dolar civarında el değiştiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ