Ani bir dönüşle, SEC'in kendi uzmanının, 2018 ortasından bu yana XRP fiyat hareketinin yaklaşık yüzde 90'ının Bitcoin ve Ethereum tarafından belirlendiğini kabul ettiği ortaya çıktı.

Ripple: SEC, XRP Fiyatının %90

Ani bir dönüşle, SEC'in kendi uzmanının, 2018 ortasından bu yana XRP fiyat hareketinin yaklaşık yüzde 90'ının Bitcoin ve Ethereum tarafından belirlendiğini kabul ettiği ortaya çıktı.

Bu, XRP'lerin fiyatları Ripple Labs ve yöneticileri tarafından belirlenen menkul kıymetler olmadığının bir başka örneğidir.

Bir avukat ve XRP meraklısı, devam eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında, Ripple'ın kendisine ve yöneticilerine karşı açılan davayı kazanma yolunda olduğunu gösteren yakın tarihli bir gelişmenin altını çizdi. Bill Morgan, SEC uzmanının 2018 ortasından beri Bitcoin ve Ethereum fiyat hareketinin XRP'nin fiyat hareketinin yüzde 90'ını açıklayabileceğini kabul ettiğini belirtti.

Özellikle Bitcoin, altcoinlerin en büyük ve en eski dijital varlığa karşı işlem gördüğü altcoinlerin altcoinler sırasında birkaç istisna dışında, daha büyük kripto pazarının fiyat hareketini dikte ettiği için bu şaşırtıcı değil.

Ripple'ın XRP fiyatlarını desteklemek için birkaç önlem aldığı ancak artırmadığı açık. Ancak SEC, bu önlemlerin işe yarayıp yaramadığını netleştirmedi.

Uzmanı aracılığıyla SEC, Ripple'ın duyurularının XRP'nin fiyatını etkilediğini, XRPL'nin merkezi olduğunu kanıtlamak için değil, XRP alıcılarının ve sahiplerinin Ripple'ın çabalarından kar beklediğini kanıtlamak için göstermeye çalışıyor.

Ayrıca, SEC'in argümanı göz önüne alındığında, Ripple'ın XRP fiyatlarının Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafından kontrol edilmesine izin verdiğini belirtti. İronik olarak, XRP fiyatları Ripple'a getirilen davanın sonucuna bağlı. Bir Ripple galibiyeti, bir XRP rallisini garanti ederken, bir kayıp, tokenin çökmesine neden olacaktır.

Avukat Jeremy Hogan, bu keşfin ardından tahminini paylaşarak, Ripple'ın eylemlerinin fiyatlar üzerinde hiçbir etkisi olmadığı için Yargıcın 2018 ortasından itibaren XRP satışlarının menkul kıymet olmadığına karar verebileceğini belirtti. Ayrıca, böyle bir sonuçta Ripple'ın yalnızca para cezası ödemesi gerektiğini de ekliyor. Yasal netlik, yasal olarak Bitcoin ve XRP'yi listelemesine izin verilecek ABD borsaları için büyük bir kazanç olacaktır.

SEC, XRP'nin Bir Yatırım Sözleşmesi Olduğunu Kabul Etti

Hogan ayrıca, dijital varlığın neden menkul kıymet olamayacağına dair kendi bulgularından bazı önemli noktaları paylaştı ve "bir menkul kıymetin yasal tanımı kapsamında, XRP yalnızca MUHTEMELEN" bir "yatırım sözleşmesi" tanımına uyabilir. Bu bir hisse senedi veya bono vb. değil.”

Avukat eklemeye devam ediyor;

Ripple davasında SEC, zımni veya açık bir yatırım sözleşmesi olduğunu iddia edemedi. Bunun yerine satın alma sözleşmesinin gerekli olan tek şey olduğunu savunuyor ve tüm kanıtladığı da bu. Ama bu argüman “yatırım”ı “sözleşme”den koparıyor…

Hogan, vurgulamasında, SEC'in XRP'lerin menkul kıymetler olduğu iddiasıyla işbirliği yapmak için çok az kanıtı olduğunu savunuyor. Bununla birlikte avukat, bir yoruma yanıt olarak, davanın 31 Mart'a kadar sona erebileceğini belirttiği birkaç hafta önce davanın beklediğinden daha uzun sürebileceği konusunda uyardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ