Bitstamp müşterileri, artık FlashFX tarafından açılan yeni bir Ripple ODL koridoru nedeniyle hesaplarını USD ile anında finanse edebiliyorlar.

Ripple Şimdi Lider Kripto Borsası Müşterilerine Anlık USD Mevduatı Sağlıyor

Bitstamp müşterileri, artık FlashFX tarafından açılan yeni bir Ripple ODL koridoru nedeniyle hesaplarını USD ile anında finanse edebiliyorlar.

En büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Bitstamp kullanıcıları, hesaplarını anında ABD Doları ile finanse edebiliyorlar. Avustralya merkezli FlashFX yeni Talep Üzerine Likidite (ODL) koridoru açtıktan sonra bu mümkün oldu.

Yeni Koridorlar, Yeni Kabulün Kilometre Taşları

Ripple Kasım ayında 300 müşteriyi aştı ve 2019 yılı şirketin en güçlü yılı oldu. Şu an itibariyle, iki düzine şirket Ripple'nin sınır ötesi ödemeler için ODL çözümüne güveniyor. Müşterileri arasında FlashFX, goLance, Viamericas ve büyük para transfer şirketi MoneyGram yer alıyor.

FlashFX’in CEO’su Nicolas Steiger, “Ripple'ın Talep Üzerine Likidite'sinin ilk uygulayıcılarından biri olarak, müşterilere yönelik sınır ötesi ödemeleri yalnızca dramatik bir şekilde iyileştirmekle kalmayıp, aynı zamanda alt hattımızı etkileme potansiyelini de ilk elden gördük.” açıklamasını yapıyor.

Son zamanlarda, blockchain devi Avrupa ve Avustralya'da yeni ödeme koridorları açmak için MoneyGram'a 50 milyon dolarlık yatırımını tamamladı. Anlaşma, XRP'nin, tokenın benimsenmesini teşvik etmesi beklenen köprü para birimi olarak kullanılması gerektiğini öngörüyor.

23 Kasım'da, XRP'nin günlük işlem hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ilk defa 4 milyonu aştı.

SWIFT’den Daha İyi

Yeni yayınında FlashFX, Bitstamp kullanıcılarının artık bir SWIFT aktarımının tamamlanması için günleri beklemelerinin gerekmediğini belirtiyor. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, XRP'nin SWIFT ödemelerine daha iyi bir alternatif olduğunu iddia ediyor.

XRP tokenı değişken kalırken, Ripple işlemlerini o kadar hızlı işlemektedir ki, müşterileri önemli bir fiyat düşüşünden etkilenmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ