Ripple, itibari para tabanlı RippleNet müşterilerinin Avustralya, Brezilya, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD'de ODL'ye geçiş yaptığını belirtti.

Ripple, SWIFT

Ripple, itibari para tabanlı RippleNet müşterilerinin Avustralya, Brezilya, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD'de ODL'ye geçiş yaptığını belirtti.
XRP fiyatı geçen yıl yaklaşık yüzde 61 düştü ve ATH'den (3,4 dolar) yüzde 89 aşağıda kaldı.

Bir davada SEC ile mücadele eden önde gelen bir Amerikan blockchain altyapı sağlayıcısı olan Ripple Inc., gerçek zamanlı küresel uzlaşma platformu On-Demand Liquidity (ODL) aracılığıyla sınır ötesi sürtüşmeyi azaltmaya yardımcı olmak için çalışıyor. ODL, dünya çapında önemli ölçüde benimsendi ve Ripple, 40'tan fazla yeni pazarın dahil edildiğini belirtti. Bu nedenle, piyasa stratejistleri, XRP'nin değerinin önemli ölçüde düşük olduğu ve belki de Ripple'a karşı SEC davası tarafından bastırıldığı konusunda oybirliğiyle hemfikirdir.

Ripple aynı anda Amerika Birleşik Devletleri mahkemesinde SEC ile savaşıyor ve denizaşırı bağlantısını kuruyor. Örneğin, blockchain şirketi kısa bir süre önce ODL'sinin Afrika, Arjantin, Belçika ve İsrail'deki önemli finansal oyuncular tarafından benimsendiğini belirtti. Ayrıca, bu yeni pazarların çoğuna ağırlıklı olarak SWIFT mesajlaşma platformları hakimdir.

Ripple Küresel Müşteri Başarısından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Brooks Entwistle kısa süre önce şunları söyledi:

“…ODL'nin FX pazarının yaklaşık %90'ını temsil eden dünya çapında yaklaşık 40 ödeme pazarına genişlemesiyle, kanıt pudingtedir – işletme, bizim için gerekli olan hızı, verimliliği, güvenliği ve ölçeklenebilirliği sağlamak için kriptoya güvenebilir. eskiden düşük maliyetle tamamen fiat finansal altyapı, ”

Ayrıca Ripple, itibari para tabanlı RippleNet müşterilerinin Avustralya, Brezilya, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD'de ODL'ye geçiş yaptığını kaydetti. Ripple'ın ODL'sini benimseyen yeni ve yükseltilmiş müşterilerden bazıları arasında Andean Wide, BC Remit, Cascade, Choice International, CrossPay, GCC Remit, GMT, Hai Ha, iSend, Lulumoney by Lulu Financial Holdings, Lyons Express, MoneyTrans, PMI Americas, Remitee, Doğru Seçim Ödemeleri, Sir Money Changer, Tier Money ve WTM International, diğerleri arasında.

Ripple ve SEC Davasının ODL ve XRP Piyasasındaki Sonuçları

Devam eden Ripple ve SEC davası, hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de denizaşırı ülkelerde XRP büyümesini önemli ölçüde engelledi. Örneğin, XRP'nin fiyatı, 2021 kripto boğa piyasasında ATH'sini geçmedi. Bununla birlikte, XRP piyasası, değerlemeye göre ilk on kripto projesi arasında kalmayı başardı.

En son kripto fiyatı kehanetlerimize göre, XRP fiyatı Çarşamba günü yaklaşık 0,343135 $ seviyesinde işlem görüyor. Kripto varlığı, yaklaşık 34.311.124.640 $'lık tamamen seyreltilmiş piyasa değerine sahiptir. XRP fiyatının geçen yıl yaklaşık yüzde 61 düştüğünü ve ATH'den (3,4 dolar) yüzde 89 aşağıda kaldığını belirtmekte fayda var.

Bununla birlikte, XRP piyasası son sekiz yılda yaklaşık yüzde 12673,1 değer kazandı. Böylece kripto gelişiminin erken aşamalarında gücünü sergiliyor. Dahası, son birkaç yılda madencilik şirketleri, Terra Luna ve FTX dahil olmak üzere birçok kripto şirketi iflas etti.

Piyasa stratejistleri, Ripple ile SEC arasında devam eden davanın ODL ve XRP'nin gelecekteki büyüme beklentileri üzerinde büyük bir belirleyici olacağını savundu. Ayrıca, blockchain teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesi, büyük ölçüde ilgili yetki alanlarında belirlenen düzenlemelere bağlıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ