XRP destekli cüzdan ve ödeme platformu XUMM, herkese açık beta sürümünü başlattı ve hem App Store'da hem de Google Play'de kullanılabilir.

Ripple Tarafından Desteklenen XRP Ödemeler Platformu App Store

XRP destekli cüzdan ve ödeme platformu XUMM, herkese açık beta sürümünü başlattı ve hem App Store'da hem de Google Play'de kullanılabilir.

Uygulama, kullanıcıların çeşitli para birimlerini depolamasına ve XRP Ledger’in yerel merkezi olmayan borsalarında işlem yapmalarına olanak tanıyor.

Ripple destekli XRPL Labs'ın CEO'su Wietse Wind, XUMM'in insanlara bir finans kurumundan yardım almadan euro, dolar, XRP ve diğer para birimlerini tasarruf etmeleri ve harcamaları için bir yol vermek için tasarlandığını söylüyor.

Uygulamanın geliştiricileri ilk uygulayıcıları XUUM'u test etmeye teşvik ediyor.

“Beta sürümüne katılırsanız ve bize bilgi verirseniz çok memnun oluruz, ancak düzeltmemiz gereken şeyler olacaktır. Dikkatli bir şekilde devam etmenizi istiyoruz. XUMM Beta uygulamasıyla XRP veya IOU değerini içe aktarmayı, yatırmayı ve / veya göndermeyi planlıyorsanız, bunu yalnızca sınırlı miktarda para içeren bir hesapla yaptığınızdan emin olun. ”

Uygulama non-custodial, yani sadece platform kullanıcıları cihazlarında anahtarlarını depolayacak ve erişebilecek. Wind, uygulamanın kendisi güvenli olsa da, yalnızca onu kullanan XUMM müşterisi kadar güvenli olduğunu not eder.

XRPL Labs CEO'suna göre, sadece 12 saat yayına girdikten sonra beta uygulamasının yaklaşık 3.000 kullanıcısı bulunuyor.

Geçen yaz, Wind genel amacının uygulamayı o kadar kesintisiz ve sezgisel hale getirmek olduğunu söyledi ki annesi onu kullanabilirdi.

 “Bu meraklılar için değil. Kripto cüzdanlarının meraklılar için olduğunu ve 2017'nin sonunda boğaya yakın bir yerde olduğunu biliyoruz, buradaki nüfusun % 10'unun uygulamalarında bir kripto cüzdanı veya birden fazla kripto cüzdanı vardı. Annemin kullanabileceği ve belki de kullanmak isteyebileceği bir şey geliştiriyoruz… Kullanıcıların uygulamada gerçekten güvenli, kullanıcı dostu bir kurulum kılavuzu kullanmaya başlamasına yardımcı olacağız.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ